Безкоштовні консультації з оподаткування > Нарахування ПДФО з перехідних виплат

Нарахування ПДФО з перехідних виплат

« До попередньої сторінки
0
0

Доброго дня! Роз’ясніть, будь ласка, чи потрібно при обрахунку ПДФО із перехідних відпускних за новою ставкою 18%, які були нараховані у грудні 2015 р. за січень 2016р., віднімати ЄСВ 3,6%, яке було утримано при нарахуванні цих відпускних?

Нарахування ПДФО з перехідних виплат
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от Алёна Присяжнюк (Вопросы: 2, Ответы: 0)
Ответ на 02.02.2016 6:50 пп
1202 просмотры
Додати коментар
0
Private answer

Доброго вечора! Фіскальна служба вважає, що при розрахунку перехідних виплат ставка ЄСВ застосовується та, яка діяла на момент нарахування виплат. Тобто, якщо відпускні були нараховані в грудні 2015 року, то до них застосовується ставка ЄСВ для нарахування й утримання, яка діяла в грудні 2015 року і жодного перерахунку проводити не треба.
Інша ситуація з податком на доходи фізичних осіб. Відповідно до п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ якщо платник податку отримує доходи у вигляді заробітної плати за період її збереження згідно із законодавством, у тому числі за час відпустки або перебування платника податку на лікарняному, то з метою визначення граничної суми доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги, та в інших випадках їх оподаткування, такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування . Тобто суми відпускних, нарахованих та виплачених у грудні місяці 2015 року за січень 2016 року, відносяться податковим агентом до загального оподатковуваного доходу січня місяця та оподатковуються за ставкою18 відсотків. Таким чином, Вам потрібно зробити перерахунок ПДФО. Суму відпускних, яка припадає на період січня потрібно оподаткувати за ставкою 18%. Законодавством не передбачено зменшення бази оподаткування на суму ЄСВ, отже віднімати утримані в грудні внески не потрібно.

Marked as spam
Сообщение от Ольга Бондаренко (Вопросы: 1, Ответы: 226)
Ответ на 08.02.2016 8:28 пп
Додати коментар
« До попередньої сторінки

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]

Send this to a friend