Безкоштовні консультації з оподаткування > Нарахування декретного лікарняного

Нарахування декретного лікарняного

« До попередньої сторінки
0
0

Працівниця прийнята на роботу з 02.02.2015,а з 24.03.2015 пішла на декретний лікарняний.В розрахунок беремо лютий,але у лютому за наказом їй було виплачено відпускні згідно довідки з навчального закладу,який вона закінчила перед вступом на роботу.Включати цю сумму відпускних до розрахунку середньоденного для нарахування лікарняного?Страхові внески було сплачено з цієї сумми.

Marked as spam
Сообщение от Елена (Вопросы: 1, Ответы: 0)
Ответ на 02.04.2015 12:48 пп
1345 просмотры
Додати коментар
0
Private answer

З Вашого питання не зовсім зрозуміло, що це за відпускні. Але якщо в лютому працівниця не перебувала на лікарняному, то всі нараховані суми повинні входити до розрахунку середньоденної допомоги по вагітності та пологах. При цьому до розрахунку входить тільки та частина відпускних, що припадає на лютий.
Слід зазначити, що з 01.01.2015 року вступив в силу Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» № 1105-ХІV від 23.09.1999 р. в редакції ЗУ№ 77-VIII, згідно п.4 ст.19 якого, якщо жінка протягом року перед настанням страхового випадку не має шести місяців страхового стажу, то лікарняний по вагітності та пологах сплачується виходячи з нарахованої заробітної плати, але не більше ніж 2 мінімальні зарплати на місяць. В Вашому випадку працівниця не має потрібного страхового стажу, оскільки вона працевлаштувалась після закінчення навчання. Отже, якщо працівниці в лютому було нараховано більше ніж 2436 грн. (1218 *2), то для розрахунку потрібно брати 2436 грн, в іншому випадку – допомога розраховується виходячи з нарахованої заробітної плати.

Marked as spam
Сообщение от Ольга Бондаренко (Вопросы: 1, Ответы: 226)
Ответ на 02.04.2015 5:42 пп
Додати коментар
« До попередньої сторінки

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]