Безкоштовні консультації з оподаткування > Нарахування декретних лікарняних

Нарахування декретних лікарняних

« До попередньої сторінки
0
0

Доброго дня! Працівниця знаходилась в декретній відпустці до 30.05.15 р. З 2 червня 2015 р. вийшла на роботу (зарплата 1763 грн.) і принесла лікарняний декретний від 15 червня 2015 р. Її тариф 9,93 грн. Як нарахувати середінй заробіток.

Нарахування декретних лікарняних
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от Юність (Вопросы: 1, Ответы: 0)
Ответ на 14.07.2015 9:00 дп
2645 просмотры
Додати коментар
0
Private answer

Оскільки працівниці потрібно розрахувати допомогу по вагітності та пологах, то загальний страховий стаж не має значення, але має значення страховий стаж протягом останнього року перед настанням страхового випадку. Період перебування у відпустці по догляду за дитиною почав зараховуватися до страхового стажу лише з 01.01.2015 року. Отже на момент відкриття лікарняного страховий стаж працівниці менше 6 місяців. В цьому випадку згідно п.2 ст.19 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» № 1105-XIV допомога по вагітності та пологах розраховується виходячи з нарахованої заробітної плати, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати та не менше за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку.
Страховий випадок настав до 04.07.2015 року, отже при обчисленні середньоденної зарплати потрібно керуватися нормами розрахунку, які діяли до вступу в силу Порядку 439. Середньоденну допомогу, визначену виходячи з фактично отриманої заробітної плати потрібно порівняти з мінімальною (40,01 грн.) та максимальною допомогою (80,03 грн.). Для визначення середньоденної допомоги потрібно нараховану заробітну плату за фактично відпрацьований час в червні розділити на кількість календарних днів за відпрацьований період (14 днів). Не знаю графіка вашої працівниці та не можу точно визначити скільки їй було нараховано за цей період, але виходячи з розміру її окладу припускаю, що середньоденна заробітна плата обчислена з фактично нарахованої зарплати буде у межах між мінімальною та максимальною і саме вона бути враховуватися для розрахунку декретного лікарняного.

Marked as spam
Сообщение от Ольга Бондаренко (Вопросы: 1, Ответы: 226)
Ответ на 14.07.2015 7:56 пп
Додати коментар
« До попередньої сторінки

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]

Send this to a friend