Безкоштовні консультації з оподаткування > Нарахування виплати по лікарняному по вагітності і пологах

Нарахування виплати по лікарняному по вагітності і пологах

0
0

Добрий день. Підкажіть будь — ласка, якщо вагітна працювала на посаді майже рік на 0,5 ставки, то для розрахунку треба брати ці 0,5 ставки чи мінімальну заробітну плату, тобто 1450 грн

Нарахування виплати по лікарняному по вагітності і пологах
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от Анастасия (Вопросы: 1, Ответы: 0)
Ответ на 20.11.2016 8:34 дп
132 просмотры
Додати коментар
0
Private answer

Доброго дня! Відповідно до частини другої статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове соціальне страхування» № 1105 та пункту 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням № 1266 сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду, та не може бути меншою, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.
Тож у разі коли сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць є меншою за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку, необхідно здійснювати доплату до суми допомоги до рівня мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.
Діюче законодавства не містить уточнень в частині застосування норм статті 26 у разі повної або неповної зайнятості застрахованої особи. На думку Мінсоцполітики лист (від 08.05.2015 р. N 6811/0/14-15/18) норма частини другої статті 26 Закону може застосовуватись як у випадках повної зайнятості, так і у випадках неповної зайнятості застрахованої особи.
Таким чином, незважаючи на те, що жінка працювала на 0,5 ставки, допомогу по вагітності та пологах вона повинна отримати в розмірі (в розрахунку на місяць) не меншому ніж мінімальна заробітна плата.

Marked as spam
Сообщение от Ольга (Вопросы: 1, Ответы: 227)
Ответ на 26.11.2016 3:07 пп
Додати коментар

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]