Безкоштовні консультації з оподаткування > Налог на помощь по беременности и родам

Налог на помощь по беременности и родам

« До попередньої сторінки
0
0

Добрый день! Я предприниматель ФОП,единый налог, 1наемный-мой муж.Оформляю помощь от соц.страха по беременности и родам,заключала договор с соц.страхом добровольно на 1год по повышенной ставке 36,6(с 1.01.2014). Родила в марте,помощь самая минимальная до сих пор не получила.Потому что вот вопрос:с 1.07.2013 приняли закон об уплате налога с помощи беременным, в банке где я открыла счёт сказали,что я должна оплатить налог, звонила в налоговую там говорят, что предприниматель заключивший договор с соц.страхом не должен платить иначе нет смысла в этом договоре, зачем просить помощь, которую потом отберут. Так нужно платить налог или нет?

Налог на помощь по беременности и родам
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от Tatiana (Вопросы: 1, Ответы: 0)
Ответ на 06.06.2014 3:45 пп
1705 просмотры
Додати коментар
0
Private answer

Здравствуйте. Помощь по беременности и родам теоретически может быть объектом налогообложения для налога на доходы физических лиц и единого социального взноса.

Налог на доходы физических лиц (ответ с официального сайта налоговой):
Чи є об’єктом оподаткування ПДФО сума допомоги по вагітності та пологах?
Відповідно до пп. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги у вигляді адресних виплат та надання соціальних і реабілітаційних послуг відповідно до закону, житлових та інших субсидій або дотацій, компенсацій (включаючи грошові компенсації інвалідам, на дітей-інвалідів при реалізації індивідуальних програм реабілітації інвалідів, суми допомоги по вагітності та пологах).

Единый социальный взнос:
Чи є базою нарахування ЄВ сума допомоги по вагітності та пологах з 01.07.2013 року?
Коротка:
Сума допомоги по вагітності та пологах є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з 01.07.2013.
Повна:
Законом України від 14.05.2013 № 231-VI «Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії» внесено зміни до абз. сьомого п. 1 та п. 11 частини 1 ст. 4, абз. другого п. 1, абз. першого п. 4 частини 1 ст. 7 та частини 12 ст. 8 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI ”Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464), які набирають чинності з 1 липня 2013 року.
Так, відповідно до абз. сьомого п. 1 частини 1 ст. 4 Закону № 2464-VI, платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄВ) є роботодавці – підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення, допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, допомогу або компенсацію відповідно до законодавства, — для осіб, зазначених у пунктах 9 — 14 цієї частини.
Пунктом 11 частини 1 ст. 4 Закону № 2464 визначено, що платниками ЄВ є, зокрема, особи, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами і отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами.
Згідно з п. 1 частини 1 ст. 7 Закону № 2464 ЄВ для платників, зазначених в абз. сьомому п. 1 частини 1 ст. 4 Закону № 2464, зокрема, підприємств, установ, організацій, які використовують найману працю та виплачують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, нараховується на суму допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.
Для платників ЄВ, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами і отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, ЄВ нараховується на суму допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами (абз. перший п. 4 частини 1 ст. 7 Закону № 2464).
Отже, сума допомоги по вагітності та пологах є базою нарахування ЄВ внеску з 01.07.2013.

То есть, с суммы помощи по беременности и родам уплачивается ЕСВ и плательщиком ЕСВ (вместе с работодателями) являются также и получатели помощи.

Согласно статьи 8 ЗАКОНА УКРАЇНИ »Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» от 08.07.2010 № 2464-VI
12. Єдиний внесок для платників, зазначених у пункті 11 частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється у розмірі 2 відсотки суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

То есть, с суммы полученной помощи вы должны будете уплатить 2% ЕСВ.

Marked as spam
Олексій Сообщение от Олексій (Вопросы: 1, Ответы: 545)
Ответ на 09.06.2014 11:22 дп
Додати коментар
« До попередньої сторінки

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]

Send this to a friend