Безкоштовні консультації з оподаткування > Налоговая самостоятельно выщитывала с Единого податку пеню .

Налоговая самостоятельно выщитывала с Единого податку пеню .

0
0

Развод от налоговой.
Была у меня несвоервеменная опдата еддиного податку , на которую нащитали пеню 1 грн 5 коп .
и выщитывали эту пеню с каждой своевременной оплаты единого налога за последующие месяца .
Получается теперь у меня несвоевременная оплата за 5 месяцев , хотя я все платил вовремя .
Нашел статью 131 пункт второй , где указано что оплата производится в очередности , долговые обязательства , потом штраф , потом пеня .
Правомерно ли удерживать в первую очередь Пеню со сплаты единого налога?

Налоговая самостоятельно выщитывала с Единого податку пеню .
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от алексей (Вопросы: 1, Ответы: 0)
Ответ на 15.07.2014 11:24 дп
1361 просмотры
Додати коментар
0
Private answer

Вот ответ налоговой на такой же вопрос в Базе Знаний ЗИР:

Яким чином сплачується пеня до бюджету (разом із сплатою зобов’язання або окремим платіжним документом)?

Коротка:
Платник податків може сплачувати суми пені окремим платіжним документом або одним платіжним документом, разом із грошовим зобов’язанням.
Повна:
Пунктом 131.2 ст. 131 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що при погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує такий платник податків, у першу чергу зараховуються в рахунок податкового зобов’язання. У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, що сплачує такий платник податків, в наступну чергу зараховуються у рахунок погашення штрафів, в останню чергу зараховуються в рахунок пені.
Якщо платник податків не виконує встановленої цим пунктом черговості платежів або не визначає її у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеного порядку), контролюючий орган самостійно здійснює такий розподіл такої суми у порядку, визначеному цим пунктом.
Враховуючи вищевикладене, платник податків може сплачувати суми пені окремим платіжним документом або одним платіжним документом, разом із грошовим зобов’язанням.

Могу посоветовать вам написать письмо в налоговую, чтобы они разъяснили вам, на каком основании они у вас по лицевому счету гасили сначала пеню, а только потом обязательства. Разговорами вы вряд ли чего то добьетесь.

Marked as spam
Олексій Сообщение от Олексій (Вопросы: 1, Ответы: 545)
Ответ на 16.07.2014 9:16 дп
Додати коментар

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]