лікарняні

0
0

підскажіть, будь ласка, як розрахувати сереньоденну заробітню плату працівнику за останні шість місяців для лікарняних, якщо спочатку він працював на 0,5 ставки черед день, а потім його перевели на ставку на повний робочий місяць?

лікарняні
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от olena (Вопросы: 1, Ответы: 0)
Ответ на 06.05.2015 8:10 дп
1048 просмотры
Додати коментар
0
Private answer

По-перше, потрібно визначити страховий стаж працівника за останні дванадцять місяців. Оскільки працівник працював на 0,5 ставки, йому могли нараховувати заробітну плату в розмірі меншому ніж мінімальний, та відповідно сплачувати ЄСВ менше мінімального. В цьому випадку кожний місяць стажу розраховується за формулою:
стаж = перераховані внески / мінімальний внесок
та результати складаються. Якщо протягом року не набереться шести місяців стажу, то розрахунок середньоденної заробітної плати проводиться виходячи з мінімальної зарплати, встановленої на момент настання страхового випадку. При цьому в ті місяці, коли працівник працював на 0,5 ставки до розрахунку ввійде не 1218 грн, а відповідна частка за фактично відпрацьований час.
У разі якщо у працівника наберуться потрібні шість місяців стажу, то розрахунок потрібно проводити виходячи з фактично нарахованих сум. Тобто до розрахунку потрібно включити всю нараховану заробітну плату за шість місяців та визначити кількість відпрацьованих днів за цей період. Середньоденна допомога буде обчислюватися шляхом ділення загальної нарахованої суми на кількість відпрацьованих днів у розрахунковому періоді. Зауважте, що якщо працівник працював різну кількість годин у різні дні, то розрахунок краще проводити у годинах.

Marked as spam
Сообщение от Ольга (Вопросы: 1, Ответы: 227)
Ответ на 06.05.2015 4:06 пп
Додати коментар

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]