Безкоштовні консультації з оподаткування > Лікарняні по вагітності та пологах

Лікарняні по вагітності та пологах

0
0

Доброго дня. Я офіційно працевлаштована. Маю одну дитину. Була у відпустці по догляду за дитиною (до 3-х років). Вийшла на роботу коли дитині було від 3-х р. по 4,5 р. Наразі знаходжуся у відпустці по догляду за дитиной (до 6-х років). Але планую знову йду у декрет, не виходячи з цього декрету. Чи нараховуватимуться лікарняні (декретні) кошти в моєму випадку і якщо так то яким розрахунком. ЗАЗДЕЛЕГІТЬ ВДЯЧНА ВАМ!

Лікарняні по вагітності та пологах
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от Nona (Вопросы: 1, Ответы: 1)
Ответ на 10.09.2015 9:29 пп
1412 просмотры
Додати коментар
0
Private answer

Доброго дня. Я офіційно працевлаштована. Маю одну дитину. Була у відпустці по догляду за дитиною (до 3-х років). Вийшла на роботу коли дитині було від 3-х р. по 4,5 р. Наразі знаходжуся у відпустці по догляду за дитиной (до 6-х років)(Дитині зараз 5 років). Але планую знову йду у декрет, не виходячи з цього декрету,коли першій дитині буде близько 6 років. Чи нараховуватимуться лікарняні (декретні) кошти в моєму випадку і якщо так то яким розрахунком. ЗАЗДАЛЕГІТЬ ВДЯЧНА ВАМ!

Marked as spam
Сообщение от Nona (Вопросы: 1, Ответы: 1)
Ответ на 10.09.2015 10:02 пп
Додати коментар
0
Private answer

Доброго дня! Оскільки Ви офіційно працевлаштовані та знаходитесь у відпустці по догляду за дитиною до шести років, яка вважається поважною причиною відсутності на роботі, то Ви маєте повне право на отримання допомоги по вагітності та пологах. Але існують деякі обмеження. Період перебування у відпустці по догляду за дитиною до шести років не зараховується в страховий стаж. А згідно п.2 ч.4. ст. 19 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» № 1105-XIV від 23.09.1999 р. у разі якщо застрахована особа протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку не має шести місяців страхового стажу допомога по вагітності та пологах розраховується виходячи з нарахованої заробітної плати, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати. Крім того, розмір допомоги в перерахунку на місяць не може бути менше ніж мінімальна заробітна плата. Оскільки в Вашому випадку не буде відпрацьовано жодного дня і не буде нарахованої зарплати, то розрахунок потрібно проводити виходячи з Вашого посадового окладу. Середньоденна допомога визначається шляхом ділення посадового окладу на 30,44. Потрібно розрахувати середньоденну заробітну плату, виходячи з тарифної ставки, мінімальної заробітної плати та двократного розміру мінімальної зарплати та порівняти ці величини. На сьогоднішній день середньоденна допомога в Вашому випадку не може бути нижчою ніж:
1218:30,44 = 40,01 грн, та вищою ніж
2436 : 30,44 = 80,03 грн. Можливі три варіанти:
• середньоденна допомога розрахована з окладу, менше ніж 80,03 грн. та більше ніж 40,01 грн. – допомога по вагітності розраховується з виходячи з посадового окладу;
• середньоденна допомога розрахована з окладу менша ніж 40,01 грн. – допомога розраховується виходячи з 40,01 грн за день;
• середньоденна допомога розрахована з окладу більша ніж 80,03 грн. – допомога розраховується виходячи з 80,03 грн за день.

Marked as spam
Сообщение от Ольга (Вопросы: 1, Ответы: 227)
Ответ на 11.09.2015 8:58 пп
Додати коментар

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]

Send this to a friend