Безкоштовні консультації з оподаткування > Лікарняний по догляду за дитиною

Лікарняний по догляду за дитиною

« До попередньої сторінки
0
0

Добрий день. Я ФОП (ПЄП) другої категорії. Моєму сину 11,5 міс. Згідно договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, у декреті я не рахуюся. Мій син захворів, і, так, як я одинока мати, за сином доглядаю я. Скажіть, будь-ласка, чи мала я право на отримання лікарняного листа по догляду за хворою дитиною (згідно договору), чи, як сказали лікарі, я не можу розраховувати на лікарняний лист (тому що не можу надати довідку про те, чи я працюю на повну ставку і тому, що дитині ще нема 1 року)?
Підкажіть, будь ласка, у яких випадках і чи я маю право отримувати лікарняний лист коли хворіє моя дитина.

Лікарняний по догляду за дитиною
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от Илона Илончик (Вопросы: 1, Ответы: 1)
Ответ на 02.04.2015 10:08 пп
2438 просмотры
Додати коментар
1
Private answer

Оскільки Ви уклали договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування та сплачуєте потрібні внески, Ви маєте право на отримання матеріального забезпечення від ФСС з ТВП. Це стосується випадків, коли хворієте саме Ви, або доглядаєте хвору дитину старшу трьох років.
Лікарі, які відмовили Вам у наданні лікарняного, не праві. Оплата листа непрацездатності за хворою дитиною до трьох років залежить не від того скільки працює мати, а від того отримує вона чи ні допомогу по догляду за дитиною до трьох років в органах соціального захисту населення. Отже, якщо Ви не отримуєте цю допомогу, то можете розраховувати на сплату лікарняного по догляду за сином. Для цього Вам потрібно звернутися до робочого органу Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за місцем реєстрації.
В разі, якщо Ви отримуєте цю допомогу, а Ваша дитина часто хворіє, то можна відмовитися від отримання допомоги та отримувати лікарняні.

Marked as spam
Сообщение от Ольга Бондаренко (Вопросы: 1, Ответы: 226)
Ответ на 03.04.2015 1:27 пп
Додати коментар
0
Private answer

Дуже Вам вдячна за грунтовну і зрозумілу відповідь. Ви мені дуже допомогли.

Marked as spam
Сообщение от Илона Илончик (Вопросы: 1, Ответы: 1)
Ответ на 03.04.2015 5:32 пп
Додати коментар
« До попередньої сторінки

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]

Send this to a friend