Безкоштовні консультації з оподаткування > Лікарняний по вагітності та пологам

Лікарняний по вагітності та пологам

0
0

Жінка працювала з 04.08.2011 року на підприємстві потім пішла в декретну відпустку з 02.06.2015 по 16.03.2018 рік і знаходилась в декретній відпусці а потім знову завагітніла і їй видали лікарняний по вагітності та пологам з 07.07.2016 по 09.11.2016. питання як буде розраховуватись лікарняний по вагітності та пологам в який термін він буде виплачений і як тепер писати заяву по догляду за дитиною до трьох років.

Лікарняний по вагітності та пологам
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от Людмила (Вопросы: 1, Ответы: 0)
Ответ на 23.07.2016 12:45 пп
348 просмотры
Додати коментар
0
Private answer

Наскільки я зрозуміла, жінка йде з декрету в декрет. Оскільки вона знаходилась у відпустці по догляду за дитиною до трьох років, жодні обмеження при розрахунку допомоги по вагітності та пологах не застосовуються, так як період перебування у відпустці зараховується до страхового стажу. Для розрахунку середньоденної допомоги потрібно посадовий оклад працівниці, який встановлений на момент настання страхового випадку (в Вашому випадку – липень 2016 року), розділити на 30,44 (середньорічна кількість днів у місяці). Зверніть увагу, що посадовий оклад для розрахунку враховується без надбавок та вислуги. Для визначення суми лікарняного потрібно середньоденну допомогу умножити на 126 дні.
Згідно діючого законодавства допомога по вагітності та пологах повинна бути виплачена в найближчий після надання в бухгалтерію лікарняного листа термін виплати заробітної плати. Але на практиці так виходить не завжди. Бухгалтер подає заяву-розрахунок на отримання матеріального забезпечення до Фонду соціального страхування з тимчасової втрат працездатності. Протягом 10 робочих днів кошти перераховуються на розрахунковий рахунок підприємства та повинні бути виплачені працівникам.
При отриманні лікарняного по вагітності та пологах попередня відпустка по догляду за дитиною автоматично призупиняється. Після закінчення терміну лікарняного пишеться заява на відпустку по догляду до досягнення трьох років новонародженою дитиною.

Marked as spam
Сообщение от Ольга (Вопросы: 1, Ответы: 227)
Ответ на 24.07.2016 9:41 дп
Додати коментар

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]