Лікарняний лист

0
0

Чи має працівник право на оформлення лікарняного листа ,якщо він в 2016 році оформив 2 групу інвалідності (онкологія )на даний час працює і має групу (другу) але захворів простуда

Лікарняний лист
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от Алла (Вопросы: 1, Ответы: 0)
Ответ на 29.11.2016 11:27 дп
192 просмотры
Додати коментар
0
Private answer

Для призначення та розрахунку допомоги з тимчасової непрацездатності потрібно керуватися нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV та Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням № 1266 від 26.09.2001р. зі змінами та доповненнями.
Жодна стаття цих документів не обмежує права працюючих інвалідів на отримання допомоги по листкам непрацездатності. Порядок призначення та розрахунку допомоги за лікарняними листами однаковий для всіх працівників.
Але ж все таки існують певні нюанси. Відповідно до ч.2 ст.22 Закону 1105 . допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією (далі — МСЕК) інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності). Зазвичай дата встановлення групи інвалідності співпадає з останнім днем перебування на лікарняному. Саме цей день не оплачується. Ця норма стосується лише тих лікарняних, в період яких була встановлена або подовжена група інвалідності.
Тож Ваш працівник має повне право на отримання допомоги за листком непрацездатності в повному обсязі.

Marked as spam
Сообщение от Ольга (Вопросы: 1, Ответы: 227)
Ответ на 03.12.2016 1:07 пп
Додати коментар

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]