Безкоштовні консультації з оподаткування > Ликвидация предприятия

Ликвидация предприятия

« До попередньої сторінки
0
0

Доброго дня!
Я працювала в установі, яку було ліквідовано. Через 2 міс.після звільнення мені потрібно йти в декретну відпустку. Прочитала, що якщо від ліквідаціі до декрету не пройшло 6 міс.мені мають виплатити декретні в розмірі 100% від середньої з/п. Для цього не має надобності ставати на облік в центр зайнятості.
В мене виникло кілька запитань:
— якщо я стала на облік в ЦЗ відразу після звільнення, чи можуть мені виплати кошти, які мали б виплатити, виходячи з розміру з/п? Чи дані умови при обліку в ЦЗ вже не діють?
— довідка про з/п потрібна за 6 міс., чи за всю трудову діяльність (говорять, що це нові умови з 2015 р.)?
— якщо процедура ліквідації проводиться на протязі року, чи може бути підставою для виплати Постанова про відкликання ліцензії та початок ліквідації?
— як законодавством підтверджуються права на отримання повноі виплати ( якщо маю право її отримати)?

Marked as spam
Сообщение от Lili (Вопросы: 1, Ответы: 0)
Ответ на 18.09.2015 5:36 пп
1179 просмотры
Додати коментар
0
Private answer

Кодексом законів про працю передбачено, що в разі ліквідації підприємства роботодавець повинен працевлаштувати вагітних жінок на інше підприємство. І лікарняні жінка повинна отримати на новому місці роботи. Але на практиці таке зустрічається не часто.
Допомогу по вагітності та пологах в Україні виплачують Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та управління соціального захисту населення. Працівники ліквідованих підприємств допомогу по лікарняним отримують в робочих органах Фонду. Але тут існує обмеження. Згідно статті 30 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» №1105-14 від 23.09.1999 зі змінами та доповненнями «У разі ліквідації (реорганізації) підприємства, установи, організації матеріальне забезпечення за страховими випадками, які настали до їх ліквідації (реорганізації), виплачується застрахованим особам їх правонаступником, а в разі відсутності правонаступника — робочим органом Фонду за місцем здійснення обліку ліквідованого підприємства, установи, організації як страхувальника». Тобто Фонд сплачує лише ті листки непрацездатності, які були відкриті до остаточної ліквідації підприємства. Для розрахунку допомоги враховуються доходи за останні дванадцять місяців перед настанням страхового випадку.
Особам, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, допомогу по вагітності та пологах сплачують органи соціального захисту населення в розмірі 100 відсотків від мінімальної допомоги по безробіттю в перерахунку на місяць.

Marked as spam
Сообщение от Ольга Бондаренко (Вопросы: 1, Ответы: 226)
Ответ на 28.09.2015 8:25 пп
Додати коментар
« До попередньої сторінки

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]