зар.плата« Вернутся к списку вопросов

працівника прийнято на роботу 1 січня, чи можна заробітну плату виплати шостого лютого повністю за січень. (без авансу)
Сообщение от Екатерина Киселёва
Ответ на 19.01.2017 4:06 пп
0

Відповідно до статті 115 Кодексу Законів про працю України заробітна плата повинна виплачуватися працівникам регулярно в робочі дні у встановлені строки. Строки виплати зарплати визначаються колективним договором або нормативним актом роботодавця, який погоджується з профспілкою або особою, яка уповноважена представляти інтереси трудового колективу. Заробітна плата повинна виплачуватися не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Тобто остаточний розрахунок повинен відбуватися не пізніше сьомого числа наступного місяця.
У разі коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні.
Розмір заробітної плати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, але не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.
Мушу Вас попередити, що якщо Ви навіть зазначите в колективному договорі, термін виплати зарплати один раз на місяць, це все одно буде порушенням трудового законодавства і може привести до чималих штрафів з боку Держпраці. Тож, краще не ризикувати та виплачувати заробітну плату двічі на місяць.

Сообщение от Ольга Бондаренко
Ответ на 19.01.2017 8:59 пп