Безкоштовні консультації з оподаткування > договор аренды земли

договор аренды земли

0
0

в договоре аренды земли дата составления стоит июнь, а дата регистрации в гос.реестре земель от октября.
Которою дату считать началом действия договора, и соответственно от которой высчитывать конечную?
Заранее спасибо!

договор аренды земли
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от Irina (Вопросы: 5, Ответы: 6)
Ответ на 18.11.2014 8:25 дп
1452 просмотры
Додати коментар
0
Private answer

Здравствуйте. Вопрос »с бородой». Вот здесь http://jurist.ua/?article/331 интересная статья как раз по вашему вопросу:

Зміни до законодавства, які набули чинності з 1 січня 2013 року, безумовно, усунуть наявні проблеми з визначенням моменту укладення договорів, права в яких підлягають державній реєстрації, у тому числі договорів оренди землі. За цими змінами, з частини 3 статті 640 Цивільного кодексу України виключені положення, які передбачають набуття чинності договором з моменту його державної реєстрації, та виключені статті 18 і 20 Закону України «Про оренду землі», які передбачали набуття договорами оренди чинності з моменту їхньої реєстрації. Разом із тим, статтею 125 Земельного кодексу України та статтею 4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» право оренди земельної ділянки підлягає обов’язковій державній реєстрації та виникає з моменту її реєстрації. При цьому необхідно мати на увазі, що реєстрації підлягає не договір як матеріальна форма домовленості сторін, а саме право оренди (речове право).

За таких обставин, договір оренди земельної ділянки набуває чинності (вважається укладеним) з моменту досягнення згоди з усіх його істотних умов та його підписання сторонами, а право володіння та користування цією земельною ділянкою (право оренди) в орендаря виникає з моменту реєстрації цього права. Тобто після підписання сторонами договору оренди землі між ними виникають певні права та обов’язки, пов’язані зі зміною та припиненням договірних відносин, у зв’язку з чим зміна умов договору чи його розірвання в односторонньому порядку, незалежно від проведення державної реєстрації прав за цим договором, не допускається, окрім випадків, передбачених законом чи договором. У разі вчинення таких дій інша сторона вправі звернутися до суду за захистом своїх прав.

Marked as spam
Олексій Сообщение от Олексій (Вопросы: 1, Ответы: 545)
Ответ на 20.11.2014 11:10 дп
Додати коментар

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]

Send this to a friend