Безкоштовні консультації з оподаткування > Деньги на расчетный счет от физлица

Деньги на расчетный счет от физлица

0
0

Может ли предприятие, занимающееся оптовой торговлей, продать товар физическому лицу (не предпринимателю)? Может ли это физическое лицо внести наличные денежные средства в кассу банка за оплату товара для последующего зачисления их суммы на банковский счет предприятия? Действует ли ограничение в 150 000 тыс. грн.? Будут ли считаться у предприятия-продавца эти денежные средства безналичными? Какими проводками это отобразить? Какие документы нужны от физического лица? Спасибо!

Деньги на расчетный счет от физлица
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от Элите (Вопросы: 4, Ответы: 0)
Ответ на 04.11.2014 11:12 дп
2728 просмотры
Додати коментар
0
Private answer

Предприятие конечно же может продать товар оптом физическому лицу и физ лицо имеет право оплатить через банк. Если будет платить наличкой, то, учитывая, что это физ лицо, нужен будет РРО.

Из пункта 2.3 Положення про ведення касових операцій у національні валюті:

Підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізичними особами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами в межах граничних сум розрахунків готівкою, установлених відповідною постановою Правління Національного банку України. Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунку, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки. Кількість підприємств (підприємців) та фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.
Обмеження, установлене в абзаці першому цього пункту, стосується також розрахунків під час оплати за товари, що придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівкових коштів, одержаних за допомогою електронного платіжного засобу.
Обмеження не поширюються на:
1) розрахунки підприємств (підприємців) з бюджетами та державними цільовими фондами;
2) добровільні пожертвування та благодійну допомогу;
3) використання коштів, виданих на відрядження.

Ограничения установлены Постановой НБУ от 06.06.2013 N 210

1. Установити граничну суму розрахунків готівкою:
підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня в
розмірі 10 000 (десяти тисяч) гривень;
фізичної особи з підприємством (підприємцем) протягом одного
дня за товари (роботи, послуги) у розмірі 150 000 (ста п’ятдесяти
тисяч) гривень;
фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які
підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 150 000 (ста
п’ятдесяти тисяч) гривень.

2. Фізичні особи мають право здійснювати розрахунки на суму,
яка перевищує 150 000 гривень, шляхом перерахування коштів з
поточного рахунку на поточний рахунок, внесення та/або
перерахування коштів на поточні рахунки (у тому числі у депозит
нотаріуса на окремий поточний рахунок у національній валюті).

В Постанове №210, в общем то, есть ответ на ваш вопрос.

Для вас эти деньги безналичные.

По проводкам я не вижу разницы между проводками на продажу для других контрагентов. Можете для физ лиц завести отдельный субсчет на 361 счете.

Какие у физ лица могут быть документы? Паспорт и ИНН. Желательно заключите с ним договор.

Marked as spam
Олексій Сообщение от Олексій (Вопросы: 1, Ответы: 545)
Ответ на 05.11.2014 8:33 дп
Додати коментар

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]

Send this to a friend