Безкоштовні консультації з оподаткування > Декретні виплати

Декретні виплати

0
0

Доброго дня. Зараз я офіційно працевлаштована. Через 4 місяці в мене має бути декретна відпустка (приблизно 6 травня). Розмір з\п в мене офіційно 1500 грн зараз. Питання ось яке: як будуть відрізнятись декретні виплати, якщо я піду у декретну відпустку з робочого місця, або інший варіант — якщо звільнюсь, оформлюсь на біржу і звідти в декретну відпустку. Дякую.

Декретні виплати
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от Курніцка Оля (Вопросы: 1, Ответы: 0)
Ответ на 04.01.2017 4:57 пп
160 просмотры
Додати коментар
0
Private answer

Доброго вечора! По-перше, маю Вам сказати, що з 01.01.2017 року встановлено мінімальний розмір заробітної плати на рівні 3200 грн. Тож роботодавець повинен проводити Вам доплату до цієї суми, за умови того, що Вами було відпрацьовано місячну норму робочого часу.
Якщо Ви залишитись працювати до декрету, то маєте отримати лікарняний листок, виплати за яким будуть проводитись згідно ЗУ «Про загальнообов’язкове соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV. Відповідно до частини 2 ст. 26 цього закону сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць не може бути меншою, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку. Тобто, Ви маєте отримати не менш ніж 13245 грн. Допомогу Вам буде виплачувати роботодавець за рахунок коштів соцстраху.
Проте якщо Ви звільнитесь, Ви не будете застрахованою особою і на Вас буде поширюватися дія Закону «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21.11.1992 № 2811-XII. За допомогою Вам потрібно буде звертатися до управління соціального захисту населення за містом реєстрації. В цьому випадку ви повинні надати довідку встановленого зразку від лікаря (а не лікарняний). Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами буде надаватися у розмірі 100 відсотків середньомісячної допомоги по безробіттю, але не менше 25 відсотків від розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для працездатної особи із розрахунку на місяць. На сьогодні розмір прожиткового мінімуму складає 1600 грн. Наскільки я можу судити, розмір допомоги по безробіттю Вам встановлять значно менший ніж 3200 грн., тож і допомога по вагітності та пологах буде незначною. Якщо ж Ви не станете на біржу Вам виплатять лише 1655 грн. Тож моя порада – залишайтесь працювати.

Marked as spam
Сообщение от Ольга (Вопросы: 1, Ответы: 227)
Ответ на 08.01.2017 4:47 пп
Додати коментар

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]

Send this to a friend