вагітні працівники у приватного підприємця« Вернутся к списку вопросов

Я працюю у приватного підприємця, зараз вагітна, і хотіла б пізніше піти у декретну відпустку на 3 роки. Але боюсь, що якщо підприємцю прийдеться сплачувати за мене якісь податки чи ін., то мене "попросять" з роботи. Тому хочу знати чим не вигідно підприємцю мати вагітну працівницю? Куди, коли і які кошти сплачуються?
Сообщение от Оксана Кондратюк
Ответ на 22.05.2015 11:53 дп
0

Податки, які підприємець сплачує за найманих працівників, не відрізняються від податків, якими обкладається заробітна плата осіб, працюючих на підприємствах. Допомога по вагітності та пологах сплачується в повному обсязі за рахунок фонду соціального страхування. Роботодавець, незалежно від форми власності та групи ризику, повинен нарахувати на суму лікарняних 33,2% єдиного соціального внеску та утримати з працівника ЄСВ у розмірі 2%. Ніяких інших податків підприємець не сплачує. Допомога по народженню дитини та відпустка по догляду за дитиною виплачується управлінням праці та соціального захисту населення.
Не переймайтеся, що підприємець звільнить Вас. В статті 184 Кодексу Законів про працю забороняється звільнення вагітних жінок: «Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням. Обов’язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору». Отже, закон на Вашому боці і якщо підприємець захоче Вас звільнити — Ви можете звернутися до суду.

Сообщение от Ольга Бондаренко
Ответ на 24.05.2015 11:53 дп