Безкоштовні консультації з оподаткування > вагітні працівники у приватного підприємця

вагітні працівники у приватного підприємця

« До попередньої сторінки
0
0

Я працюю у приватного підприємця, зараз вагітна, і хотіла б пізніше піти у декретну відпустку на 3 роки. Але боюсь, що якщо підприємцю прийдеться сплачувати за мене якісь податки чи ін., то мене «попросять» з роботи. Тому хочу знати чим не вигідно підприємцю мати вагітну працівницю? Куди, коли і які кошти сплачуються?

вагітні працівники у приватного підприємця
Оцініть статтю
Marked as spam
Сообщение от Оксана Кондратюк (Вопросы: 1, Ответы: 0)
Ответ на 22.05.2015 11:53 дп
1089 просмотры
Додати коментар
0
Private answer

Податки, які підприємець сплачує за найманих працівників, не відрізняються від податків, якими обкладається заробітна плата осіб, працюючих на підприємствах. Допомога по вагітності та пологах сплачується в повному обсязі за рахунок фонду соціального страхування. Роботодавець, незалежно від форми власності та групи ризику, повинен нарахувати на суму лікарняних 33,2% єдиного соціального внеску та утримати з працівника ЄСВ у розмірі 2%. Ніяких інших податків підприємець не сплачує. Допомога по народженню дитини та відпустка по догляду за дитиною виплачується управлінням праці та соціального захисту населення.
Не переймайтеся, що підприємець звільнить Вас. В статті 184 Кодексу Законів про працю забороняється звільнення вагітних жінок: «Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням. Обов’язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору». Отже, закон на Вашому боці і якщо підприємець захоче Вас звільнити — Ви можете звернутися до суду.

Marked as spam
Сообщение от Ольга Бондаренко (Вопросы: 1, Ответы: 226)
Ответ на 24.05.2015 11:53 дп
Додати коментар
« До попередньої сторінки

Відповісти на питання

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]

Send this to a friend