2013 > Июнь

Monthly Archives: Июнь 2013

Чи передбачена відповідальність за несплату авансових платежів ЄСВ для ФОП на загальній системі?

Олексій

Чи передбачена відповідальність за несплату авансових платежів ЄСВ для ФОП на загальній системі?Привіт. Я підприємець на загальній системі оподаткування. У своїй діяльності я часто використовую конвертер валют на Minfin.com.ua. У податковій декларації за попередній рік я вказав очікувану суму чистого доходу 2000 грн. Чи повинен я платити авансові платежі з Єдиного соціального внеску та що мені загрожує за їх несплату?

Підприємець на загальній системі оподаткування у своїй діяльності сплачує два основних платежі: податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок. При цьому, звітним періодом, за який подається податкова декларація з ПДФО та звіт з ЄСВ є календарний рік.

Остаточна сума єдиного соціального внеску за рік обчисляється на підставі річного звіту з ЄСВ, який підприємець подає до Пенсійного фонду до 9 лютого року, наступного за звітним.

Згідно частини 8 статті 9 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI фізичні особи підприємці на загальній системі оподаткування сплачують єдиний соціальний внесок, нарахований за календарний рік до 10 лютого року, наступного за звітним.

Send this to a friend