Monthly Archives: Май 2013

Чи треба щомісячно підбивати чистий дохід у книзі обліку підприємця на загальній системі?

Олексій

Здравствуйте. Я підприємець на загальній системі оподаткування. Веду книгу обліку доходів та витрат та потрохи вивчаэ податки України. Чи треба щомісячно підбивати підсумки по графам. Якщо так, то по яким?

Перш за все слід зазначити, що відповідно до пункту 177.5 Податкового кодексу, звітним податковим періодом для ФОП на загальній системі оподаткування є календарний рік. За результатами податкового року подається декларація про майновий стан та доходи, в якій розраховується остаточна сума податку на доходи фізичних осіб.

Помилково вибитий чек через РРО. Як виправити помилку? Приклад акту про скасування помилково проведених сум

Олексій

Помилково вибитий чек через РРО. Як виправити помилку? Приклад акту про скасування помилково проведених сумЗдравствуйте. Я ФОП на загальній системі оподаткування. Одночасно я є представником компанії Кадор Груп. Під час занесення товарів у пам’ять касового апарату я помилково вибила фіскальний чек. Тобто касовий апарат фактично зареєстрував продаж товару. Що тепер робити? Як виправити помилку? Дякую.

На превеликий жаль, такі ситуації трапляються дуже і дуже часто, але на щастя, виправлення таких помилок прямо передбачено нормативно-правовими актами, які регулюються порядок реєстрації та використання реєстраторів розрахункових операцій.

Чи можна віднести авансові платежі з ПДФО та сплачений ЄСВ до витрат підприємця на загальній системі?

Олексій

Чи можна віднести авансові платежі з ПДФО та сплачений ЄСВ до витрат підприємця на загальній системі?Привіт. Я підприємець на загальній системі оподаткування. Протягом року я сплачую авансові платежі з єдиного соціального внеску та з податку на доходи фізичних осіб. Чи можу я віднести ці суми до складу витрат?

Згідно пункту 177.4 Податкового кодексу до переліку витрат підприємця на загальній системі оподаткування відносяться документально підтверджені витрати, які включаються до витрат операційної діяльності згідно Розділу ІІІ Кодексу. До витрат операційної діяльності відносяться витрати, названі у пунктах 138.4, 138.6 — 138.9, 138.10.2 — 138.10.4,  138.11 Податкового кодексу.

Тому при визначенні чи відносяться ті чи інші фактичні витрати до витрат операційної діяльності та чи можна зменшити на їх суму загальний оподатковуваний дохід, в першу чергу слід орієнтуватися на ці статті.