Головна > Податки > Відповіді на запитання читачів > Як враховується відпустка за свій рахунок при розрахунку лікарняного по вагітності та пологах?

Як враховується відпустка за свій рахунок при розрахунку лікарняного по вагітності та пологах?

Сьогодні в нашій рубриці «Питання та відповіді» ми відповідаємо на запитання, поставлене на цій сторінці Нагадуємо, що будь-хто може задати своє питання на сторінці безкоштовних консультацій і отримати вичерпну відповідь. Саме питання наступне:

Я живу в зоні АТО, і у зв’язку з військовими діями у нас в місті в червні і липні місяці співробітники нашого підприємства змушені були перебувати в безкоштовній відпустці. Почали працювати з 24 липня, а з 20 грудня мені йти в декрет. Підкажіть мені будь ласка, як мені нараховуватимуть декретні, за які місяці і як буде розраховуватися сума виплат?? І що буде вигідніше вийти в декрет з січня 2015 року та втратити 10 днів декретних виплат, або піти 20 грудня і втратити робочий грудень? Заздалегідь дякую за відповідь.

Згідно з пунктом 4 «Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням» № 1266 від 26.09.2001 року в розрахунковий період для нарахування допомоги по вагітності та пологах входять шість місяців, що передують місяцю настання страхового випадку . З розрахунку виключаються ті дні, коли жінка була відсутня на роботі з поважної причини, а саме:

  • перебувала на лікарняному листі по тимчасовій непрацездатності;
  • була у відпустці по вагітності та пологах;
  • перебувала у відпустці по догляду за дитиною до трьох років або до шести років (за медичними показаннями).

Відпустка без оплати до поважних причин не відноситься і з розрахунку не виключається. На жаль, законодавством не передбачено будь-які винятки для осіб, які перебували в зоні АТО і не працювали з незалежних від них причин.

У Вашому випадку, розрахунок лікарняного листа по вагітності та пологах буде здійснюватися за період з червня по листопад 2014 року. Причому, в червні в розрахунок увійде 30 днів і 0,00 грн. (якщо не проводилось ніяких нарахувань); в липні — 31 день і сума нарахованої заробітної плати за відпрацьований час. Для розрахунку середньоденної допомоги по вагітності та пологах суму нарахованої заробітної плати за період з червня по листопад потрібно розділити на 183 календарних дні. Сума, яку Ви отримаєте за лікарняним листком, розраховується шляхом множення середньоденної допомоги на 126 календарних днів.

Якщо Вам відкривається лікарняний лист з 20 грудня, то незалежно від того, підете Ви в декретну відпустку вчасно або з 1 січня, розмір середньоденної допомоги по вагітності та пологах не зміниться, оскільки розрахунок лікарняного листа починається з моменту його відкриття. Тобто якщо Ви будете продовжувати працювати в грудні, то отримаєте заробітну плату за грудень в повному обсязі, а допомогу буде виплачено без урахування 12 днів грудня. На жаль, Ви не вказали розмір Вашої зарплати, тому неможливо сказати, що вигідніше: отримати зарплату за 8 робочих днів грудня або допомогу за 12 календарних днів. Зверніть увагу на те, що з лікарняного листа по вагітності та пологах утримується тільки 2% ЄСВ, а сума утримуваних податків із заробітної плати становить приблизно 20,1%.

Якщо у Вас є можливість відкрити лікарняний лист з січня, то в цьому випадку сума допомоги по вагітності та пологах буде значно вище.

При поддержке: Задумали кардинальный ремонт в своем жилище? Кран под приварку — идеальное решение для системы труб.

Ольга Бондаренко

О Ольга Бондаренко

Ольга Бондаренко написал 50 статей в своем блоге.

Схожі записи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


1 + = семь

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WordPress: 56.9MB | MySQL:174 | 2,210sec

MAXCACHE: 0.87MB/0.00084 sec