Головна > Податки > Єдиний податок > Як вибрати групу платника єдиного податку? Порівняльна таблиця груп

Як вибрати групу платника єдиного податку? Порівняльна таблиця груп

Продовжуємо серію статей про те, як фізичній особі зареєструватися підприємцем. В рамках серії вже були написані такі статті:

 1. Реєстрація фізичної особи – підприємця (ФОП) від А до Я. Покрокова инструкція
 2. Приклад заповнення запиту на отримання витягу з реєстру платників єдиного податку
 3. Приклад заповнення реєстраційної картки форми 10 на реєстрацію ФОП + скачати бланк
 4. Як правильно вибрати КВЕДи при реєстрації ФОП?
 5. Як впливають КВЕДи на оподаткування фізичних осіб — підприємців?
 6. Приклад заповнення заяви на єдиний податок (заява про вибір спрощеної системи оподаткування)
 7. Приклад заповнення розрахунку доходу за попередній календарний рік до заяви на єдиний податок
 8. Як вибрати групу платника єдиного податку? Порівняльна таблиця груп
 9. Як вибрати систему оподаткування для ФОП? Порівняння загальної системи та єдиного податку
 10. Звітність платника єдиного податку та строки сплати податків
 11. Звітність підприємців (ФОП) за найманих працівників, а також сплата податків та ЄСВ
 12. Звітність ФОП на загальній системі оподаткування та строки сплати податків

Сьогоднішня стаття допоможе майбутнім підприємцям або ж тим підприємцям, які планують перейти на спрощену систему оподаткування, вибрати найбільш підходящу для себе групу єдиного податку. Важливість правильного вибору групи обумовлюється тим, що кожна група має певні обмеження, порушення яких може призвести до анулювання реєстрації платником єдиного податку та застосування з боку податкової служби значних штрафних санкцій, які в деяких випадках, можуть перевищувати суму, яка була зароблена за весь період діяльності.

Порівняльна таблиця груп єдиного податку

У даній таблиці представлені основні відмінності груп одна від одної. Це, звичайно ж, не всі відмінності. Але їх цілком достатньо, щоб зробити правильний вибір групи спрощеної системи оподаткування.

Критерій 1 група 2 група 3 група 5 група
Право використовувати найманих працівників Не має права Не більше 10 одночасно Не більше 20 одночасно Кількість не обмежена
Чим можуть займатися - роздрібна торгівля з торговельних місць на ринках;- побутові послуги населенню, перераховані в пункті 291.7 ПКУ - надання будь-яких послуг населенню або платникам єдиного податку;- виробництво або продаж товарів;

- ресторанне господарство. *

Немає обмежень, окрім загальних обмежень для спрощеної системи Немає обмежень, окрім загальних обмежень для спрощеної системи
Максимальний розмір доходу за рік 150 тис. грн. 1 млн.грн. 3 млн.грн. 20 млн.грн.
Податковий період Календарний рік Календарний рік Календарний квартал Календарний квартал
Терміни подання декларації платника єдиного податку 60 календарних днів, наступних за звітним періодом. 60 календарних днів, наступних за звітним періодом. 40 календарних днів, наступних за звітним періодом. 40 календарних днів, наступних за звітним періодом.
Ставка єдиного податку Від 1% до 10% мін.зарплати Від 2 до 20% мін.зарплати 5% від доходу для неплатників ПДВ;3% від доходу для платників ПДВ 7% від доходу для неплатників ПДВ;5% від доходу для платників ПДВ
Терміни сплати єдиного податку Авансові платежі не пізніше 20 числа поточного місяця Авансові платежі не пізніше 20 числа поточного місяця 10 календарних днів після граничного строку подання декларації 10 календарних днів після граничного строку подання декларації
Право зареєструватися платником ПДВ Не мають права Не мають права Мають право при виборі ставки ЄП 3% Мають право при виборі ставки ЄП 5%
Ставка єдиного соціального внеску 34,7% від мін.зарплати
Терміни сплати єдиного соціального внеску Не пізніше 20 календарних днів після закінчення кварталу
Як ведуть облік? Книга обліку доходів Книга обліку доходів Неплатники ПДВ — книга обліку доходів.Платники ПДВ — книга обліку доходів і витрат. Неплатники ПДВ — книга обліку доходів.Платники ПДВ — книга обліку доходів і витрат.

Статья написана при поддержке: Пристально следите за спортом и хотите на этом зарабатывать? Ставки на деньги на спорт через интернет — это то, что вам нужно.

* у другої групи за видами діяльності є деякі обмеження, перераховані в четвертому абзаці частини 2 пункту 291.4 ПКУ.

Отже, щоб правильно вибрати групу єдиного податку, потрібно постаратися відповісти на наступні питання:

 1. Чим займатиметься підприємець?
 2. Який очікуваний дохід ФОП отримає за рік?
 3. Скільки найманих працівників буде у підприємця?
 4. Кому ФОП продаватиме товари або надаватиме послуги?
 5. Чи потрібен підприємцю статус платника ПДВ?

Деякі питання доцільно буде розписати детальніше.

Який очікуваний обсяг доходу за рік отримає ФОП?

У таблиці наведені максимальні суми доходу, які ФОП може отримувати за рік, перебуваючи в тій чи іншій групі. На мою суб’єктивну думку, це не самий критичний показник, тому що підприємець може спокійно підвищувати групу протягом року в тому випадку, якщо він не потрапляє в зазначені рамки.

Ситуації з перевищенням граничного розміру доходу для певної групи передбачені статтею 293 Податкового кодексу і в більшості випадків підприємцю доведеться заплатити підвищену ставку єдиного податку з суми перевищення.

Кому підприємець буде продавати товари або надавати послуги?

Як показує моя бухгалтерська практика, це питання є дуже важливим, оскільки через нього підприємця можуть позбавити реєстрації платником єдиного податку та зобов’язати перейти на загальну систему оподаткування.

Наприклад, ФОП на другій групі єдиного податку не має права надавати послуги нікому, окрім населення або інших платників єдиного податку. Тобто, ФОП на другій групі не може надавати послуги підприємствам або підприємцям на загальній системі оподаткування, фіксованому сільськогосподарському податку та інших систем, що відрізняються від спрощеної системи.

Для фахівців в оподаткуванні скажу, що законність такого анулювання можна обговорювати дуже багато і це тема для окремої статті. Але те, що податкова служба такі речі робить, це вже не викликає сумнівів. В якості живого прикладу можна привести читача, який задавав питання в рубриці безкоштовних консультацій на цій сторінці.

Висновок

Уважно читаємо главу 1 Розділу XIV Податкового кодексу.

Уважно дивимося порівняльну таблицю груп єдиного податку вище.

Вибираємо групу правильно.

Якщо не вибрали, задаємо питання в коментарях.

Олексій Абліцов

О Олексій Абліцов

написал 378 статей в своем блоге.

Приветствую всех читателей на своем блоге. Меня зовут Алексей Аблицов и я пишу о налогообложении, бухгалтерском учете и отчетности в Украине. Вы можете задать мне вопросы в комментариях к моим статьям или в специальном разделе сайта http://byhgalter.com/answers/.

Схожі записи

36 Коментарі до Як вибрати групу платника єдиного податку? Порівняльна таблиця груп

 1. Планирую открыть клуб английского языка для деток. Правильно я понимаю, что мне нужно выбрать 3ю группу налогооблажения и платить 5 % от дохода?
  И второе я хочу открыть точку по продаже живого пива на разлив( павильон с тремя столиками т.е. люди могут прийти посидеть и выпить пива, а могут взять бутылку и уйти) Какой квэд выбрать? Какая группа налогооблажения для этого вида деятельности? И как можно объединить эти виды деятельности?

  • Здравствуйте. Под клуб английского языка подходит и вторая группа единого налога. Единственное условие — не оказывать услуги юридическим лицам.

   По пиву. Вам подходит:
   47.25 Роздрібна торгівля напоями в спеціалізованих магазинах
   Цей клас включає:
   роздрібну торгівлю напоями (не для споживання на місці):
   алкогольними напоями
   безалкогольними напоями

   и

   47.81 Роздрібна торгівля з лотків і на ринках харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами

   Торговля пивом тоже подходит под вторую группу.

   При этом, все таки выбрать третью группу вам никто не запрещает.

  • Вит:

   Для выпить пиво нужно быть кафе-ресторан, а пиво на вынос без проблем как уже писали. По-хорошему если читать дебильное положение ЗУ про гос.рег….обыгу алк.нап., то с 2015 года с уровняловкой пива к водке, на разлив алк. вообще запрещено не кафе-ресторан. Любят налоговики этим злоупотреблять и штрафовать НЕ кафе или ресторані, поэтому налили на вынос в пляху и будь здоров, это не для «споживання на місці».

 2. Дарина:

  Хочу відкрити газету. Діяльність надання послуг(реклама та оголошення) та продажа газет. Яку групу вибрати.

  • Здравствуйте. Вам подходит третья группа, поскольку я предполагаю, что вашими рекламными услугами в газете будут пользоваться юридические лица на разных системах налогообложения.

   • Дарина:

    Дякую! Так на різних.Тобто я маю право працювати і з платниками ПДВ.
    А якщо 10 відсотків користувачів послугами є платниками ПДВ, то яка ставка 3-ї групи.(3%чи 5%).

 3. Вы сами должны принять решение насчет ставки.
  Если вы будете плательщиком НДС и выберите ставку 3%, то вам придется платить примерно 1/6 часть вашего дохода в бюджет в качестве налога на добавленную стоимость.
  Для 90% ваших клиентов НДС не нужен. Я бы не стал регистрироваться плательщиком НДС из за 10% клиентов.

 4. Дарина:

  Дякую! Кількість найманих працівників- не більше 20 осіб(в рік)- чи одночасно.? Якщо дохід в місяць біля 50 тис.грн., 8 найманих працівників, яку суму податків, я маю сплатити.(3-тя група 5%.)? .Я перепрошую за примітивні питання, але на це є причини, часи нелегкі.Дякую!

 5. не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 20 осіб;

  Вы должны будете заплатить 5% от всех денег, которые вы получите. Налоги с зарплаты наемных работников считаются иначе. Про них читайте тут http://byhgalter.com/rozraxunok-zarobitno%D1%97-plati-u-2011-roci/

 6. Дарина:

  Дякую! Ще питання.Типографія, яка надає мені послуги(друк газети)є платником ПДВ,а я 3-тя група(5%)- чи я щось втрачаю.???

  • Вам абсолютно все равно, кто предоставляет вам услуги. Потому что ваши расходы не влияют на объект налогообложения. Хоть у вас вообще не будет никаких расходов, вы все равно будете платить 5% с дохода.

 7. Роман:

  Планую показувати рекламу на фасаді будинку з допомогою проектора.

  Очікуваний дохід 11-12т.гр. в місяць, на початку обійдусь без найманих працівників.
  Під яку групу я попадаю, і яку систему краще вибрати?

  З повагою Роман.

 8. Олег:

  Доброго дня! Якщо я планую займатись вендинговим бізнесом, самостійно обслуговувати торговельні автомати — то це 1 чи 2 група? Має підходити 1 група, але є один нюанс в 1 групі — торгівля з торговельних місць на ринках, а мої автомати будуть стояти і в офісах, і в навчальних закладах і в інших місцях.
  Чекаю від вас відповіді Олексій.

 9. Олег:

  І ще одне питання в мене виникло. Якщо я вказав такі види діяльності, що не підходять ні під 1-шу, ні під 2-гу групу, наприклад щось пов’язане з виробництвом(є в планах на майбутнє), то чи можу я обрати 1 або 2 групу? і потім якщо перейду на виробництво змінити групу

 10. Оксана:

  Здравствуйте.Хочу открыть агенство по трудоустройству. Подскажите, какую группу мне выбрать?

 11. Уляна:

  Добрий день
  Хочу відкрити перукарню на 9 осіб.Я так розумію що краще вибрати або 2 або 3 групу. Прошу підказати яку саме потрібно вибрати.
  Дякую.

 12. Доброго дня!
  Маркетолог — послуги консультації по рекламі (але не сама реклама), розробка та супровід/просування сайтів (не враховуючи контекстну рекламу, її також проводитиму як послуги)
  Найманих працівників — нема
  Планові надходження — 200-250т/рік
  Клієнти — різні юрособи (ФОП, ТЗОВ, ПРАТ щото)
  Підкажіть будь ласка,
  1. яку систему оподаткування обрати
  2.як розрахувати коли і скільки платити державі (якщо є ваша стаття, дайте будь ласка на неї посилання)
  3. які звіти і коли подавати (якщо є ваша стаття, дайте будь ласка на неї посилання)
  наперед вдячний!

 13. Людмила:

  Здравствуйте. Интересует такой вопрос — есть ФОП, третья группа на общей системе налогообложения, занимаются общепитом, т.е. это бар. Торгуют кроме готовой еды алкоголем и табаком. Может ли такой ФОП не быть плательщиком НДС?

 14. Тарас:

  Доброго дня. Хочу відкрити так званий вендинговий бізнес. Суть його полягає в тому, що хочу поставити кавові апарати. Можете підказати і детально розказати щодо цього виду діяльності? Яку систему оподаткування вибрати і яку групу?
  Вибачте за примітивні питання(

 15. Наталья:

  Здравствуйте! Планирую открыть комиссионный магазин. Подскажите,пожалуйста, подходит ли мне первая группа, наемных работников не будет.

 16. Василь:

  Доброго дня!Думаю відкрити лінію по виготовленню паливних гранул, 2-3 працівника.Підкажіть, будь ласка,яка група буде підходити,які і скільки сплачувати податків до держави.Дякую.

 17. Паша:

  Доброго Часу! Підскажіть Будь-ласка, планую відкриття відділу в універсальному магазині (продукти, ломбард, одяг), продаж меблів від заводу (по каталогам) та продаж меблів під замовлення (під замовлення виготовляє інший ФОП на спрощ.сис.). Який КВЕД має бути? Працюватиму один.

 18. Юра:

  Доброго дня, хочу надавати послуги по ремонту компютерної техніки та заправка картриджів до принтерів. клієнти в основному сільські та селищні ради, відділ освіти, міліція, податкова…..(Державні організації). Яка форма оподаткування мені підходить? (КВЕД 95.11). Дякую. Якщо можна дайте відповідь на почту.

 19. Роман:

  Добрий день! Хочу зареєструватись як посередник у наданні населенню послуг з ремонту квартир, яка ставка оподаткування мены підходить?

 20. Леся:

  Доброго дня, планую відкривати магазин дитячого одягу, підкажіть,будь ласка, яка група підходить найкраще, бо трішки розгубилася, і які КВЕДи обрати, дякую.

 21. Роман:

  Доброго дня! Хочу відкрити «підприємця», найманих працівників не буде, будуть надаватись кур’єрські послуги для нерезидента, вартість яких не перевищуватиме 300 тис гривень в рік. Тобто, оплата буде йти із-за кордону, що краще вибрати? І взагалі чи є якась альтернатива? Дякую!

 22. Анжела:

  Доброго дня! Запитання: Чи може ФОП другої групи (фрілансер)отримувати оплату за свої послуги із-за кордону в валюті? Якщо ні, то яку систему оподаткування треба обрати?

 23. саня:

  Доброго дня !Хочу відкрити сто без працівників ,на яку форму оподаткування мені ставати. Дякую.

 24. Рома:

  Здравствуйтехочу открить Копицентр с продажей канцтоваров и фотоуслугами, какую правильно форму мне выбрать?

 25. Александра:

  Добрый день.

  Хочу открыть точку продажи органической косметики украинских производителей в торговом центре. Выбраны КВЕДы 46.4
  46.45
  47.1
  47.75
  47.9
  47.91
  , вторая группа. Муж говорит о третей. Насколько это будет оправдано, планируется розничная торговля,а также распостранение продукции в косметологических и массажных кабинетах, парикмахерских и т.д? Спасибо

 26. Юлия:

  Добрый день. У меня есть маленький батискаф на рынке. Товар женские вещи. Работаю там сама, продавцов нет. Батискаф беру в аренду. У меня 2 группа. Подскажите я прочитала что мне подходит 1 группа, могу ли я перейти с 2 группы на 1? или я так и буду на 2 группе.

 27. Аватар (василий) Василий:

  Здравствуйте. Открыл ТОВ (торговля нефтепродуктами) при регистрации как плательщик пдв отказали. Чем это грозит? какое налогооблажение в таком случае более выгодно, или все же нужно регистрироваться как плательщик ПДВ? спасибо

 28. Галина:

  Доброго Вам вечора!
  Я, хочу придбати машину по виготовленню кави і зареєструватися ФОП, підкажіть, які документи потрібно для цієї галузі!

 29. Наташа:

  Займаюся перевезенням яку групу краще відкрити?

 30. Ирина:

  Добрый день!
  Планирую открыть модельное агентство, посреднические услуги для зарубежных аг-в.
  Какой КВЕД посоветуете и систему налогообложения?

  Заранее спасибо,
  Ирина

 31. Наташа:

  Доброго дня хочу відкрити майстерню по ремонту ювелірних виробів.
  Яку групу краще обрати 1 чи 2
  І чи можна обрати два КВЕД 95,25 та 32,12 і чи є ще якісь нюанси по цьому виду діяльності.
  Дякую.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


7 − два =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WordPress: 57.22MB | MySQL:323 | 2,212sec

MAXCACHE: 0.93MB/0.00118 sec