Головна > Податки > Єдиний податок > Як і коли підприємці платять єдиний податок

Як і коли підприємці платять єдиний податок

При поддержке: Бывали ли вы когда нибудь в магазине обуви intertop? Теперь у них появился интернет — магазин. Переходите на него по этой ссылке https://intertop.ua/catalog/zhenskaya_obuv/tufli/. Огромный выбор женской и мужской обуви и удобство навигации по сайту не дадут вам уйти без покупки.

Єдиний податок, як окремий вид обов’язкових платежів, що сплачується суб’єктами господарювання, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, має свої певні строки для сплати, а також процедуру його нарахування. Варто відзначити, що дані терміни встановлені нормами чинного податкового законодавства в залежності від конкретної групи, на якій знаходиться той чи інший платник єдиного податку.

Терміни для сплати єдиного податку платниками спрощеної системи на 1-й і 2-й групах

У відповідності з правилами пункту 295.1 статті 295 ПКУ, платники податків спрощеної системи, які перебувають на 1-й і 2-й групах, зобов’язані сплачувати єдиний податок зі своєї діяльності не пізніше, ніж 20-го числа поточного місяця, тобто шляхом авансових внесків. Таким суб’єктам господарювання законом надано право сплачувати єдиний податок у своїй діяльності не тільки помісячно, а й авансом за весь звітний період (наприклад, квартал або рік), але не більше ніж до кінця поточного року.

Читайте також Як підприємці на єдиному податку можуть проводити розрахунки з контрагентами

Для розглянутої категорії платників податків авансові внески з єдиного податку нараховуються податковими органами на підставі наступних документів:

Терміни для сплати єдиного податку платниками спрощеної системи на 3-й групі

Платники єдиного податку, які перебувають на 3-ї групи спрощеної системи, на підставі пункту 295.3 статті 295 ПКУ зобов’язані сплачувати податок протягом 10 календарних днів після закінчення строку на подання в податкові органи декларації за відповідний звітний період.

В ті ж самі строки сплачується єдиний податок і при перевищенні платником спрощеної системи встановленого для його групи розміру доходу.

Перерахування єдиного податку до бюджету проводиться платниками податків всіх груп спрощеної системи оподаткування за місцем їх зареєстрованої податкової адреси.

Читайте також Як визначити дохід платника єдиного податку

Тимчасове звільнення від сплати єдиного податку

Згідно з правилами ПКУ, суб’єкти єдиного податку на 1-й, а також на 2-й групи, які не застосовують у своїй господарській діяльності працю найманих осіб, можуть бути тимчасово (на 1 календарний місяць протягом одного року) звільнені від зобов’язання щодо сплати єдиного податку у таких випадках:

  1. відпустка платника податків;
  2. хвороба платника податків тривалістю 30 і більше днів.

Незважаючи на той факт, що чинне законодавство не містить спеціальних правил стосовно строків подання вищевказаних заяв, свою заяву про відпустку платнику єдиного податку рекомендується подавати до моменту її початку. Таким чином, на думку податківців, не будуть порушені строки перерахування авансових платежів. Якщо ж платником податків вже сплачено єдиний податок за період, у якому він бажає взяти відпустку або ж перебував на лікарняному, такий податок за заявою цієї особи зараховується в рахунок майбутніх платежів.

Читайте також Як заповнити та подати заяву на єдиний податок (спрощену систему оподаткування)

Щодо заяви про період хвороби платника єдиного податку, то вона повинна бути надана у його територіальні податкові органи вже після терміну закінчення такого періоду, з додатком копії виданого медичним закладом листка непрацездатності.

Також звертаємо Вашу увагу, що отримання платником податку доходу у період його відпустки чи хвороби обкладається єдиним податком на загальних підставах, оскільки такий дохід в даному випадку виступає прямим доказом ведення особою своєї діяльності. Виняток складають наступні ситуації:

  • отримання підприємцем оплати за поставлену раніше продукцію (надані раніше послуги);
  • отримання ним попередньої оплати.

Сплата єдиного податку при припиненні діяльності

На підставі пункту 295.8 статті 295 ПКУ податкові органи у разі припинення платником податків, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, своєї господарської діяльності, йому нараховують єдиний податок за весь календарний місяць, в якому було подано заяву про відмову від спрощеної системи.

Читайте також Як платнику єдиного податку змінити групу

Аналогічний порядок нарахування єдиного податку встановлено для суб’єктів господарювання, реєстрація яких як платників спрощеної системи анулюється у зв’язку з державною реєстрацією припинення їх діяльності – за весь календарний місяць, у якому було проведено відповідне анулювання їх реєстрації.

Олег Гоцуляк

О Олег Гоцуляк

Олег Гоцуляк написал 29 статей в своем блоге.

Схожі записи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


− пять = 2

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WordPress: 56.93MB | MySQL:188 | 1,670sec

MAXCACHE: 0.87MB/0.00076 sec