Головна > Податки > Бухгалтерський облік > В яких випадках лікарняний лист не оплачується?

В яких випадках лікарняний лист не оплачується?

Комісії із соціального страхування при прийнятті рішень про оплату лікарняних листів необхідно звернути увагу на те, що допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується не у всіх випадках. Згідно зі статтею 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» № 2240-ІІІ від 18.01.2001 р. із змінами та доповненнями не підлягають оплаті лікарняні листи у разі якщо:

Читайте також Розрахунок лікарняних 2014. Інструкція та приклади

  • співробітник отримав травми або захворів внаслідок вчинення злочину;
  • шкоду здоров’ю було завдано навмисне;
  • працівник на момент захворювання перебував під арештом;
  • травма або захворювання були отримані внаслідок алкогольного або наркотичного сп’яніння;
  • під час перебування на лікарняному співробітник порушував режим лікування, не з’являвся на прийом. У цьому випадку не оплачуються тільки ті дні (періоди), в які порушувався режим.

Якщо співробітник захворів у період перебування у відпустці без збереження зарплати, то з причини відсутності втраченого заробітку, лікарняні листи не підлягають оплаті.

Приклад 1. Іванов М.П. оформив відпустку без утримання з 06.05.14 р. по 15.05.14 року. З 10.05.14 р. по 20.05.14 р. співробітнику був відкритий лікарняний лист з тимчасової непрацездатності. У цьому випадку допомога нараховується починаючи з 16.05.14 р., при цьому перші п’ять днів за рахунок роботодавця не зрушуються і вважаються з 10.05.14 р. по 14.05.14 р.

Читайте також Як розрахувати лікарняний лист, якщо в розрахунковому періоді були лікарняні

Відповідно до статті 35 Закону України № 2240-III від 18.01.2001 р. якщо співробітник захворів під час щорічної відпустки, то допомога з тимчасової непрацездатності йому оплачується в повному обсязі. Це не стосується допомоги по догляду за дитиною і хворим членом сім’ї — ці лікарняні у період відпустки застрахованої особи не підлягають оплаті.

Лікарняний лист по догляду хворим за дитиною до трьох років не оплачується:

  • матері, яка працює неповний робочий тиждень і отримує в органах соціального захисту допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років;
  • батькові дитини чи іншим родичам, якщо мати може здійснювати догляд за дитиною або якщо вона працює із збереженням допомоги в органах УПСЗН.

Читайте також Від чого залежить розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності (лікарняні)?

З моменту встановлення або підтвердження МСЕК групи інвалідності лікарняний застрахованій особі не оплачується. (Стаття 35 Закону України 2240-III)

Приклад 2. З 02.05.14 р. по 21.05.14 р. Захарова І.П. перебувала на лікарняному з тимчасової непрацездатності. 20.05.14 р. співробітниця спрямована на МСЕК, де їй була встановлена ​​третя група інвалідності. Допомога з тимчасової непрацездатності підлягає оплаті за період з 02.05.14 р. по 19.05.14 р.

При поддержке: Торговля на финансовых рынках требует непрерывного анализа информации об экономических событиях в мире. Уже готовый анализ такой информации можно найти на http://forex-mmcis-group-blog.ru/

Инна Кирсанова

О Инна Кирсанова

Инна Кирсанова написал 35 статей в своем блоге.

Схожі записи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


семь − 3 =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WordPress: 56.87MB | MySQL:188 | 2,406sec

MAXCACHE: 0.87MB/0.00072 sec