Головна > Податки > Загальна система оподаткування для ФОП

Річна декларація про майновий стан і доходи ФОП на загальній системі 2015-2016. Приклад заповнення

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

Ми вже інформували наших читачів про те, що з 1 січня 2016 року запроваджується нова форма декларації про майновий стан і доходи, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 2 жовтня 2015 року. Для зручності всіх фізичних осіб, які зобов’язані подавати цю звітність, в новій декларації об’єднані звітність з податку на доходи фізичних осіб і військового збору. Сьогодні розглянемо особливості заповнення цієї декларації приватними підприємцями на загальній системі оподаткування, а також тими особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність. У кінці статті розглянемо конкретний числовий приклад, з заповненням бланка декларації та відповідного додатка до неї.

Декларація про майновий стан і доходи фізичних осіб та ФОП 2016 (Наказ Мінфіну від 02.10.2015 №859)

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

Одним з очікуваних змін у податковому законодавстві України стало внесення змін до форми декларації про майновий стан і доходи. Так, наказом Міністерства фінансів від 02.10.2015 р. №859 затверджена нова форма декларації про майновий стан і доходи — декларації з ПДФО, яка подається підприємцями на загальній системі оподаткування, самозайнятими особами і звичайними фізичними особами (останніми — в певних випадках).

Як заповнити книгу обліку доходів та витрат 2015 ФОП на загальній системі. Приклад та інструкція

Олексій Абліцов

У попередній статті Книга обліку доходів та витрат 2015 ФОП на загальній системі. Загальні питання були наведені загальні питання та відповіді, які стосуються книги обліку доходів та витрат підприємця на загальній системі оподаткування. Також, на нашому сайті є й інші статті про книгу обліку доходів та витрат, з якими варто ознайомитися:

Книга обліку доходів та витрат 2015 ФОП на загальній системі. Загальні питання

Олексій Абліцов

Перед тим, як переходити до статті з прикладом заповнення книги обліку доходів та витрат, доцільно буде навести перелік найбільш популярних питань з відповідями, які відносяться до загальної інформації про книгу обліку доходів та витрат підприємця на загальній системі оподаткування. Наступна стаття буде з прикладом заповнення.

Як заповнити графу 6 книги обліку доходів та витрат ФОП на загальній системі оподаткування?

Олексій Абліцов

Сьогодні буде простенька стаття, в якій з одного боку, не буде нічого нового. Але з іншого боку, ця стаття стане частиною великої статті з прикладом заповнення книги обліку доходів та витрат для підприємців на загальній системі оподаткування.

До речі, на тему особливостей заповнення книги обліку доходів та витрат підприємців на загальній системі оподаткування на нашому сайті є наступні статті, з якими варто ознайомитися:

Заборгованість, за якою минув строк позовної давності у ФОП на загальній системі. Чи треба включати до доходу?

Олексій Абліцов

З появою наприкінці минулого року Наказу Міністерства доходів і зборів «Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи — підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення» від 16.09.2013 № 481 (далі – Наказ №481) я дізнався багато нового про оподаткування та облік підприємців на загальній системі. Я дізнався те, про що ані я, ані інші бухгалтери та ФОПи на загальній системі, навіть не здогадувалися, оскільки цього взагалі не було у головному податковому документі країни – Податковому кодексі.

Як заповнити графу 5 книги обліку доходів та витрат ФОП на загальній системі?

Олексій Абліцов

Відповідно до частини 5 пункту 6 Наказу Міндоходів від 16.09.2013 № 481:

у графі 5 зазначаються реквізити документа, який підтверджує понесені витрати, що безпосередньо пов’язані з отриманим доходом. Документами, які підтверджують витрати, можуть бути, зокрема, платіжне доручення, прибутковий касовий ордер, квитанція, фіскальний чек, акт закупки (виконаних робіт, наданих послуг) та інші первинні документи, що засвічують факт оплати товарів, робіт, послуг;

Чи можна вносити витрати у книгу обліку доходів та витрат ФОП на загальній системі у дні, коли дохід не отримувався?

Олексій Абліцов

Оподаткування фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування, на мою думку, можна назвати найбільш неврегульованим, неоднозначним та розпливчастим питанням у всьому українському податковому законодавстві. Думаю, що зі мною погодяться ті бухгалтери, які коли-небудь стикалися з необхідністю ведення обліку у ФОП на загальній системі або ведуть в них обліку в даний момент.

Реєстрація фізичної особи – підприємця (ФОП) від А до Я. Покрокова инструкція

Олексій Абліцов

Ось вже протягом двох місяців на моєму блозі час від часу з’являлись статті з серії про здійснення державної реєстрації фізичної особи підприємця. Всього було написано близько десяти статей, в яких розповідалося, як вибрати КВЕДи, як обрати систему оподаткування та групу єдиного податку, які податки платить та які звіти подає приватний підприємець.

Звітність підприємців (ФОП) за найманих працівників, а також сплата податків та ЄСВ

Олексій Абліцов

Серія статей про державну реєстрацію фізичних осіб підприємців майже підішла до кінця. Сьогоднішня стаття остання перед завершальною детальною покроковою інструкцією про те, як фізичній особі, визначити КВЕДи, обрати систему оподаткування та оптимальні умови оподаткування свого бізнесу, та здійснити державну реєстрацію фізичної особи-підприємця.

WordPress: 56.93MB | MySQL:171 | 2,830sec

MAXCACHE: 0.89MB/0.00130 sec