Головна > Податки > Відповіді на запитання читачів > Чи передбачена відповідальність за несплату авансових платежів ЄСВ для ФОП на загальній системі?

Чи передбачена відповідальність за несплату авансових платежів ЄСВ для ФОП на загальній системі?

Чи передбачена відповідальність за несплату авансових платежів ЄСВ для ФОП на загальній системі?Привіт. Я підприємець на загальній системі оподаткування. У своїй діяльності я часто використовую конвертер валют на Minfin.com.ua. У податковій декларації за попередній рік я вказав очікувану суму чистого доходу 2000 грн. Чи повинен я платити авансові платежі з Єдиного соціального внеску та що мені загрожує за їх несплату?

Підприємець на загальній системі оподаткування у своїй діяльності сплачує два основних платежі: податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок. При цьому, звітним періодом, за який подається податкова декларація з ПДФО та звіт з ЄСВ є календарний рік.

Остаточна сума єдиного соціального внеску за рік обчисляється на підставі річного звіту з ЄСВ, який підприємець подає до Пенсійного фонду до 9 лютого року, наступного за звітним.

Згідно частини 8 статті 9 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI фізичні особи підприємці на загальній системі оподаткування сплачують єдиний соціальний внесок, нарахований за календарний рік до 10 лютого року, наступного за звітним.

Згідно пункту 4.5.2 Постанови ПФУ «Про затвердження Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 27.09.2010 №21-5 ФОП на загальній системі оподаткування сплачують єдиний внесок протягом року до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада у вигляді авансових платежів в розмірі 25 відсотків річної суми єдиного внеску, обчисленої від суми, визначеної податковими органами для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності.

Суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний рік до 10 лютого наступного року на підставі даних річної податкової декларації.

Отже, ФОП на загальній системі оподаткування зобов’язаний сплачувати авансові платежі з ЄСВ, оскільки цього вимагає Постанова ПФУ №21-5. При цьому, законодавством не передбачено відповідальності за несплату таких авансових платежів, оскільки вимога їх сплати регулюється лише Постановою Пенсійного фонду, яка не є законом.

Відповідальність за несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ може застосовуватися лише до річного періоду, а саме, лише в тому разі, коли підприємець на загальній системі оподаткування не сплатить внесок до 10 лютого року, наступного за звітним.

Слід звернути увагу, що зовсім нещодавно Пенсійний фонд висказав таку думку у своєму листі від 27.05.2013 №13169/03-20.

Олексій Абліцов

О Олексій Абліцов

написал 340 статей в своем блоге.

Приветствую всех читателей на своем блоге. Меня зовут Алексей Аблицов и я пишу о налогообложении, бухгалтерском учете и отчетности в Украине. Вы можете задать мне вопросы в комментариях к моим статьям или в специальном разделе сайта http://byhgalter.com/answers/.

Схожі записи

Коментарі до Чи передбачена відповідальність за несплату авансових платежів ЄСВ для ФОП на загальній системі?

  1. Наталія:

    Дякую за статтю. Чи дозволено сплачувати авансові внески раніше встановленого терміну? Наприклад, чергова сплата до 15 серпня, а авансовий платіж по ЄСВ буде сплачений у липні. Це дозволено/не заборонено, негативних наслідків не матиме? Те ж саме питання щодо сплати авансових внесків по податку на дохід?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


три × = 3

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WordPress: 58.13MB | MySQL:171 | 2,875sec

MAXCACHE: 0.87MB/0.00141 sec