Головна > Вопросы и ответы > РРО для пива ? С 01.07.2015.

РРО для пива ? С 01.07.2015.

Добрый день. Подскажите, пожалуйста. Я ФОП киоск на рынке, из подакцизных только пиво. Не могу до конца понять нужно мне РРО с 01.07.2015 или нет, по всем остальном Законам нет, а по этому не могу понять. Спасибо. Изменения (вступят в силу с 01.07.2015) в Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» Стаття 1. Визначення основних понять і термінів абзац 14 місце торгівлі - місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів та пива - без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива - торговельною площею не менше 20 кв. м, обладнане реєстраторами розрахункових операцій (незалежно від їх кількості) або де є книги обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів;
Сообщение от Василий
Ответ на 01.05.2015 7:25 дп
0

Начнем с того, что пункт 296.10 НКУ уже имеет другую редакцию, а с 01.07.2015 года она опять изменится. Что же касается торговли на рынке пивом, то здесь принципиальный вопрос, где она будет производиться. В понимании украинского законодателя торговля на рынке – это вовсе не вся торговля, которая осуществляется в географических пределах рынка. Законодатель воспринимает торговлю на рынке как торговлю в торговых рядах, среди других торговцев (торговая палатка, торговое место № и пр.) или же переносную торговлю, но в пределах рынка. Если же у Вас, как Вы говорите, киоск, то это уже заставляет задуматься о том, можете ли Вы быть в первой группе плательщиков единого налога. До 01.07.2015 года на это смотрят сквозь пальцы (поскольку до этого воздействовать на Вас ни кто не может), однако, когда появится возможность оштрафовать взгляд на этот вопрос, я думаю, кардинально поменяется. Опять таки, хочу сказать, пиво с 01.07.2015 года – это алкогольный напиток. Не думаю, что продажа алкоголя будет разрешена в торговых рядах на рынке, тем более без использования РРО. Поэтому, думаю, Вам следует заблаговременно позаботиться о переходе в другую группу, если конечно Вы хотите и впредь торговать пивом.

Сообщение от Dmitry77
Ответ на 03.05.2015 9:47 дп
0

»Естественно, что все алкогольные (а это значит и подакцизные) товары должны продаваться только с помощью РРО»

Я ни где не нашёл, что бы обязательно РРО.У меня киоск на рынке, 1 группа, только пиво.
1. Что касается торговли пивом на едином налоге: читай податков кодекс стаття 291, пункт 5, абзац 3.
291.5. Не можуть бути платниками єдиного податку першої — третьої груп:

3) виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин);

2. По ограничению площади читай изменения (вступят в силу с 01.07.2015) в Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»

Стаття 1. Визначення основних понять і термінів
абзац 14

місце торгівлі — місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів та пива — без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива — торговельною площею не менше 20 кв. м, обладнане реєстраторами розрахункових операцій (незалежно від їх кількості) або де є книги обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів;

3. Без РРО на ринках
пункт 296.10 викласти у такій редакції:

»296.10. Платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи — підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій»;

4. Ліцензії
Зміни у прийманні документів для видачі ліцензій на роздрібну торгівлю
Наказ ДФС від 14.02.2015 № 85
Фіскальна служба внесла зміни до Рекомендацій щодо організації роботи головних управлінь ДФС України із приймання документів та видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, затверджених наказом ДФС від 24.10.2014 № 213 (далі — Рекомендації), а саме:
для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями до заяви не потрібно додавати довідку органу ДФС про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі;
пункт 2.3 розділу 2 Рекомендацій уточнено — заява про видачу ліцензії та інші необхідні документи, визначені Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-ВР, подаються особисто, уповноваженою особою заявника або надсилаються рекомендованим листом.
«Головбух24»

Не могу понять из этого, нужно РРО или нет—- місце торгівлі — місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів та пива — без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива — торговельною площею не менше 20 кв. м, обладнане реєстраторами розрахункових операцій (незалежно від їх кількості) або де є книги обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів;

Сообщение от Василий
Ответ на 01.05.2015 7:10 пп
0

»Естественно, что все алкогольные (а это значит и подакцизные) товары должны продаваться только с помощью РРО»

Я ни где не нашёл, что бы обязательно РРО.У меня киоск на рынке, 1 группа, только пиво.
1. Что касается торговли пивом на едином налоге: читай податков кодекс стаття 291, пункт 5, абзац 3.
291.5. Не можуть бути платниками єдиного податку першої — третьої груп:

3) виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин);

2. По ограничению площади читай изменения (вступят в силу с 01.07.2015) в Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»

Стаття 1. Визначення основних понять і термінів
абзац 14

місце торгівлі — місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів та пива — без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива — торговельною площею не менше 20 кв. м, обладнане реєстраторами розрахункових операцій (незалежно від їх кількості) або де є книги обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів;

3. Без РРО на ринках
пункт 296.10 викласти у такій редакції:

»296.10. Платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи — підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій»;

4. Ліцензії
Зміни у прийманні документів для видачі ліцензій на роздрібну торгівлю
Наказ ДФС від 14.02.2015 № 85
Фіскальна служба внесла зміни до Рекомендацій щодо організації роботи головних управлінь ДФС України із приймання документів та видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, затверджених наказом ДФС від 24.10.2014 № 213 (далі — Рекомендації), а саме:
для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями до заяви не потрібно додавати довідку органу ДФС про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі;
пункт 2.3 розділу 2 Рекомендацій уточнено — заява про видачу ліцензії та інші необхідні документи, визначені Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-ВР, подаються особисто, уповноваженою особою заявника або надсилаються рекомендованим листом.
«Головбух24»

Не могу понять из этого, нужно РРО или нет—- місце торгівлі — місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів та пива — без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива — торговельною площею не менше 20 кв. м, обладнане реєстраторами розрахункових операцій (незалежно від їх кількості) або де є книги обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів;

Сообщение от Василий
Ответ на 01.05.2015 7:10 пп
0

С 1.07.2015 года пиво, в рамках украинского законодательства, приравнивается к алкогольным напиткам, сюда же попадает и часть энергетических и слабоалкогольных напитков (советую пересмотреть свой ассортимент, там подакцизным может быть не только пиво). Поэтому с этой даты для его реализации необходима лицензия на торговлю алкоголем. Естественно, что все алкогольные (а это значит и подакцизные) товары должны продаваться только с помощью РРО. С 1 января 2015 розничная продажа пивом облагается акцизом, но об этом Вы наверное уже в курсе, поэтому останавливаться не буду.
Обязательное использование РРО для плательщиков единого налога третьей группы начинается с 1 июля 2015 года. Обязательное использование РРО для плательщиков единого налога второй группы начинается с 1 января 2016 года. Для тех категорий плательщиков единого налога, которые добровольно начали применять РРО в первой половине 2015 года (до 1 июля 2015 года) предусмотрен мораторий на проверки фискальной службы, связанные с использованием РРО. Этот мораторий продлится до конца 2016 года. Таким образом, законодатель позволяет научиться работать на РРО без ошибок. Все эти изменения были приняты Законом Украины от 22 декабря 2014 года, им были внесены изменения в целый ряд законодательных актов, начиная от НКУ, закона о применении РРО и заканчивая Законом об ЕСВ.

Сообщение от Dmitry77
Ответ на 01.05.2015 11:14 дп
CreativeMinds WordPress Plugins CM Answers
WordPress: 56.8MB | MySQL:181 | 1,966sec