Головна > Вопросы и ответы > Розрахунок лікарняного

Розрахунок лікарняного

Добрий день. Ситуація така, працівниця вийшла з декретної відпустки 09.11.2015, а 11.09.2015 пішла на лікарняний по догляду за дитиною. Як вірно розрахувати лікарняний по догляду за дитиною? Страховий стаж більше 8 років. Дякую.
Сообщение от Lesya
Ответ на 11.12.2015 11:26 дп
0

Дякую.

Сообщение от Lesya
Ответ на 14.12.2015 12:53 пп
1

Доброго вечора. У Вас виникла якась плутанина в датах. Буду вважати, що на лікарняний жінка пішла 11.11.2015 та до настання страхового випадку працівниця відпрацювала лише 2 дні. Можливі 2 варіанти нарахування допомоги по вагітності та пологах.
1. Жінка перебувала у відпустці по догляду за дитиною до трьох років. В цьому випадку протягом року жінка має потрібні шість місяців страхового стажу, тому обмеження розміру допомоги (п.29 Порядку 1266) не застосовуються. Для визначення розміру середньоденної допомоги Вам потрібно нарахувати заробітну плату за фактично відпрацьовані два дні та поділити іі на 2.
2. Жінка перебувала у відпустці по догляду за дитиною до шести років. За період відпустки з трьох до шести років страховий стаж не іде, тому протягом року перед настанням страхового випадку у жінки не набереться шести місяців страхового стажу, тому допомога повинна розраховуватись виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище за розмір мінімальної заробітної плати, встановлений законом у місяці настання страхового випадку. Тобто Ви повинні порівняти середньоденну заробітну плату, розраховану як в першому випадку з середньоденною зарплатою, обчисленою виходячи з мінімальної зарплати. Для розрахунку лікарняного береться менша величина.

Сообщение от Ольга Бондаренко
Ответ на 11.12.2015 9:14 пп
CreativeMinds WordPress Plugins CM Answers
WordPress: 56.76MB | MySQL:174 | 2,020sec