Головна > Вопросы и ответы > Розрахунок лікарняного по вагітності та пологам, якщо я в декреті

Розрахунок лікарняного по вагітності та пологам, якщо я в декреті

Доброго дня. Зараз я у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років. Знову піду в декрет через пів року. Можете підказати, як відбуватиметься розрахунок лікарняного по вагітності і пологам, якщо я вийду на роботу, але не відпрацюю повних 6 кал. місяців? та яким буде розрахунок, якщо я взагалі не виходитиму з декрету (першій дитині тільки 2 роки)? Для розрахунку братиметься оклад на момент уходу в першу декретну відпустку чи оклад, який МАЄ БУТИ на момент розрахунку лікарняного по вагітності та пологам? Хочеться прорахувати чи варто виходити з декрету чи ні. Завчасно, дякую.
Сообщение от Victoria
Ответ на 08.09.2016 8:58 дп
0

Дякую за розширену відповідь)

Сообщение от Victoria
Ответ на 09.09.2016 12:34 пп
0

Ви не зовсім вірно трактуєте Закон 1105.Згідно ч.2 п.4.ст.19 в разі якщо протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку не має 6 місяців страхового стажу допомога по вагітності та пологах нараховується виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати та не менше за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку. Період перебування у відпустці до трьох років зараховується до страхового стажу (стаття 21). Тож в Вашому випадку норми статті 19 не застосовуються. Навіть якщо Ви вийдете на роботу на один день, допомога по вагітності та пологах буде розраховуватися з фактично отриманого доходу.

Сообщение от Ольга Бондаренко
Ответ на 09.09.2016 12:01 пп
0

Якщо я вийду з декрету, Згідно останніх змін, якщо моя середньодення зарплата, розрахована за період, який менше 6 повних кал. місяців буде вищою за середню заробітну плату, розраховану з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати, сума страхових виплат обчислюватиметься з розміру мінімальної заробітної плати. Це так? Якщо так, то розрахунок виходячи з мого посадового окладу вище, я правильно розумію?

Сообщение от Victoria
Ответ на 09.09.2016 11:45 дп
0

Доброго вечора! Якщо Ви вийдете на роботу, то для розрахунку допомоги по вагітності та пологах буде враховуватися заробітна плата, нарахована за фактично відпрацьований час з моменту виходу з відпустки до 1 числа місяця, в якому настане страховий випадок. Середньоденна заробітна плата для нарахування декретних буде обчислюватись шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати, на яку нарахований ЄСВ, на кількість календарних днів перебування у трудових відносинах у розрахунковому періоді. В розрахунок увійдуть усі отримані доходи, зокрема премії, надбавки, матеріальна допомога, індексація тощо.
В разі, якщо Ви вирішите не виходити з декретної відпустки, то розрахунок допомоги буде проводитись виходячи з посадового окладу, встановленого на момент настання страхового випадку. Тобто, якщо новий лікарняний Ви отримаєте в лютому 2017 року, то буде враховуватись оклад за Вашою посадою, встановлений в цьому місяці. Зауважте, лише посадовий оклад, без доплат за шкідливість, вислугу та інших. Розмір середньоденної допомоги в цьому випадку буде визначатися шляхом ділення окладу на 30,44 – середньомісячну кількість днів. Зазвичай, допомога по вагітності та пологах в цьому випадку нижче, ніж у працюючих жінок. Але якщо у Вас немає доплат та надбавок, Ви не отримуєте премій та інших заохочувальних виплат, розмір допомоги майже не буде відрізнятись.

Сообщение от Ольга Бондаренко
Ответ на 08.09.2016 9:25 пп
CreativeMinds WordPress Plugins CM Answers
WordPress: 56.76MB | MySQL:175 | 2,015sec