Головна > Вопросы и ответы > Розрахунок компенсації відпускних при звільненні

Розрахунок компенсації відпускних при звільненні

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи потрібно нараховувти компенсацію невикористаної відпустки працівнику, якщо він був прийнятий 4.12.2015, а звільнений 15.01.16? Якщо так, то як? Дякую
Сообщение от Vika
Ответ на 15.01.2016 9:13 дп
0

Доброго вечора! Незалежно від того скільки працівник відпрацював на підприємстві йому потрібно нараховувати компенсацію за невикористані дні відпустки. Обчислення середньої заробітної плати для нарахування компенсацій за невикористану відпустку провадиться згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. N 100. Пунктом 4 цього Порядку передбачено, що в разі якщо працівником не відпрацьовано календарного місяця з першого числа по перше, то розрахунки проводяться виходячи з установленого йому в трудовому договорі посадового окладу. Для визначення середньоденної заробітної плати Вам потрібно посадовий оклад помножити на дванадцять та поділити на 354 (календарні дні року без урахування святкових днів).
В українському законодавстві не існує нормативних актів, які визначають порядок розрахунку кількості днів відпустки. В листі Мінсоцполітики від 27.03.2013 г. №321/13/84-1 наводиться приклад розрахунку кількості днів, за які потрібно сплатити компенсацію. Для цього встановлену колективним договором тривалість відпустки треба розділити на 354 та умножити на кількість днів в робочому періоді.
Якщо припустити, що тривалість відпустки працівника, який звільняється становить 28 днів, то компенсацію потрібно нараховувати за
28 днів : 354 дні * 40 днів (кількість днів без урахування святкових за період з 04.12.15 по 15.01.16)=3,1638 днів.
Тобто компенсацію потрібно заплатити за три дні.

Сообщение от Ольга Бондаренко
Ответ на 15.01.2016 11:18 пп
CreativeMinds WordPress Plugins CM Answers
WordPress: 56.74MB | MySQL:177 | 1,961sec