Головна > Вопросы и ответы > Розрахунку лікарняних новоприйнятим співробітникам

Розрахунку лікарняних новоприйнятим співробітникам

Співробітник був прийнятий на роботу 02.08.2016р. 06.09.2016р.він захворів. Який розрахунковий період треба взяти? Які суми беруться для розрахунку? У нашому випадку у серпні було нараховано ЗП за відпрацьований час і премія до професійного свята, а у вересні - ЗП за відпрацьований час, премія поточна за результати попереднього місяця і премія одноразова.
Сообщение от Alina
Ответ на 30.09.2016 12:34 пп
0

У разі коли застрахована особа перебувала у трудових відносинах менше ніж календарний місяць, розрахунковий період визначається за фактично відпрацьований час (календарні дні) перед настанням страхового випадку. Тобто в Вашому випадку розрахунковий період – з 02.08.2016 року по 05.09.2016 року. До розрахунку середньоденної допомоги повинні включатися усі доходи, що нараховані працівнику в серпні. За перші п’ять днів вересня ви повинні розрахувати заробітну плату та включити її до розрахунку. Премії, що сплачені в вересні, включаться до розрахунку лише за умови, що вони були виплачені в період з 01.09.2016 по 05.09.2016 року.
Але слід зауважити, що розрахунок лікарняних новоприйнятим працівникам повинен здійснюватися на підставі довідки ОК-5 з Пенсійного фонду з урахуванням даних про сплату страхових внесків. Адже відповідно до п.29 Порядку 1266 та ч.1 п.4 ст. 19 Закону 1105 для осіб, які протягом дванадцяти місяців мають страховий стаж менше шести місяців, середня заробітна плата для розрахунку допомоги з тимчасової непрацездатності розраховується виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище за розмір мінімальної заробітної плати, встановлений законом у місяці настання страхового випадку.
Таким чином, якщо у вашого працівника є шість місяців страхового стажу за період з 01.09.2015 по 31.08.2016 середньоденна допомога обчислюється виходячи з фактичної зарплати за фактично відпрацьований час. В іншому випадку Вам потрібно розрахувати середньоденну допомогу виходячи з мінімальної зарплати та порівняти її з середньоденною допомогою за фактично відпрацьований час (з урахуванням коефіцієнту загального страхового стажу). Розрахунок лікарняного потрібно проводити виходячи з меншої величини.

Сообщение от Ольга Бондаренко
Ответ на 01.10.2016 12:43 пп
CreativeMinds WordPress Plugins CM Answers
WordPress: 56.73MB | MySQL:175 | 2,029sec