Головна > Вопросы и ответы > Працюючий студент на неповному робочому дні

Працюючий студент на неповному робочому дні

Якщо маємо працівника-студента, який працює неповний роочий день і отримує зарплату менше мінімальної, чи може підприємство перераховувати єдиний внесок з підприємств виходячи з нарахованиї заробітної плати? Чи потрібно перераховувати виходячи з мінімальної заробітної плати?
Сообщение от Зачиташка
Ответ на 28.05.2015 2:02 пп
0

Згідно статті 56 Кодексу законів про працю підприємство має право прийняти працівника на неповний робочий день. Оплата праці в цих випадках проводиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. При цьому сума нарахованої заробітної плати має бути не менша ніж частина від мінімальної заробітної плати, що припадає на фактично відпрацьований час.
Законом України № 77-VIII від 28.12.2014 р. внесені зміни статті 8 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» № 2464 08.07.2010 № 2464-VI згідно яких з 1 січня 2015 року в разі якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника.
Ця норма не стосується лише працівників, які отримують доход за сумісництвом. Тобто ви повинні на заробітну плату працівника, який працює неповний робочий день, нараховувати ЄСВ виходячи з розміру мінімальної заробітної плати

Сообщение от Ольга Бондаренко
Ответ на 29.05.2015 8:15 пп
CreativeMinds WordPress Plugins CM Answers
WordPress: 56.69MB | MySQL:169 | 1,780sec