Головна > Вопросы и ответы > Оплата лікарняного листа

Оплата лікарняного листа

Доброго дня. Як проводиться оплата лікарняного листа якщо я за основним місцем роботи в дикретній відпустці? Лікарняний лист поданий вчасно в установу, де працюю сумісником, сьогодні по проходженні 2 тижнів після подачі лікарняного бугалтерія повідомила мене про те що оплачувати даний лікарняний вони не будуть так як не знають як))))
Сообщение от kissyta
Ответ на 19.02.2016 10:21 дп
0

Доброго дня! Дійсно, з оплатою Вашого лікарняного виникають деякі питання. Якщо я правильно Вас зрозуміла, то Ви перебуваєте у відпустці по догляду за дитиною до трьох років. І навіть, якщо Ви вийшли на роботу, то згідно діючого законодавства Ви не маєте права на отримання допомоги за лікарняним листком в разі, якщо перебували на лікарняному по догляду за хворою дитиною.
Якщо хворіли безпосередньо Ви, то лікарняний Ви маєте отримати. Відповідно до статті 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом — копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи. Оскільки Ви надали до бухгалтерії оригінал листка, то підстави для відмови в нарахуванні допомоги відсутні.
Період перебування у відпустці по догляду за дитиною до трьох років зараховується до страхового стажу, тому у бухгалтерів не повинно виникнути запитань з розрахунку допомоги. Відповідно до п.30 Порядку 1266 для призначення допомоги з тимчасової непрацездатності розрахунковий період визначається окремо за основною роботою та окремо за сумісництвом. Тобто Вам повинні розрахувати допомогу виходячи з фактично нарахованої заробітної плати за дванадцять місяців перед настанням страхового випадку.

Сообщение от Ольга Бондаренко
Ответ на 21.02.2016 4:17 пп
CreativeMinds WordPress Plugins CM Answers
WordPress: 56.73MB | MySQL:175 | 1,904sec