Головна > Вопросы и ответы > лікарняні

лікарняні

підскажіть, будь ласка, як розрахувати сереньоденну заробітню плату працівнику за останні шість місяців для лікарняних, якщо спочатку він працював на 0,5 ставки черед день, а потім його перевели на ставку на повний робочий місяць?
Сообщение от olena
Ответ на 06.05.2015 8:10 дп
0

По-перше, потрібно визначити страховий стаж працівника за останні дванадцять місяців. Оскільки працівник працював на 0,5 ставки, йому могли нараховувати заробітну плату в розмірі меншому ніж мінімальний, та відповідно сплачувати ЄСВ менше мінімального. В цьому випадку кожний місяць стажу розраховується за формулою:
стаж = перераховані внески / мінімальний внесок
та результати складаються. Якщо протягом року не набереться шести місяців стажу, то розрахунок середньоденної заробітної плати проводиться виходячи з мінімальної зарплати, встановленої на момент настання страхового випадку. При цьому в ті місяці, коли працівник працював на 0,5 ставки до розрахунку ввійде не 1218 грн, а відповідна частка за фактично відпрацьований час.
У разі якщо у працівника наберуться потрібні шість місяців стажу, то розрахунок потрібно проводити виходячи з фактично нарахованих сум. Тобто до розрахунку потрібно включити всю нараховану заробітну плату за шість місяців та визначити кількість відпрацьованих днів за цей період. Середньоденна допомога буде обчислюватися шляхом ділення загальної нарахованої суми на кількість відпрацьованих днів у розрахунковому періоді. Зауважте, що якщо працівник працював різну кількість годин у різні дні, то розрахунок краще проводити у годинах.

Сообщение от Ольга Бондаренко
Ответ на 06.05.2015 4:06 пп
CreativeMinds WordPress Plugins CM Answers
WordPress: 56.67MB | MySQL:167 | 1,863sec