Головна > Вопросы и ответы > Лікарняний лист

Лікарняний лист

Добрий день! Працівниці було надано відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 16.06.2015 по 10.08.2016. З 01.02.2016 вона стала до роботи достроково. З 01.07.2016 по 08.07.2016 хворіла дитина, і працівниця принесла лікарняний по догляду. Чи можна його оплатити?
Сообщение от AlexNVK
Ответ на 22.07.2016 12:13 пп
0

Добрий день! Все залежить від того, що написано в наказі про поновлення жінки на робочому місті. Якщо жінка скористалася своїм правом працювати неповний робочий тиждень, то незалежно від того на скільки годин вона працює менше, вважається, що вона продовжує перебувати у відпустці по догляду за дитиною. А відповідно до п.6. ч.2 статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» № 1105 від 23.09.1999 р. допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років, по догляду за хворим членом сім’ї та в разі захворювання матері або іншої особи, яка фактично здійснює догляд за дитиною віком до трьох років або дитиною-інвалідом віком до 18 років, не надається, якщо застрахована особа перебувала у цей час у щорічній (основній чи додатковій) відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням або творчій відпустці.
Якщо жінка вийшла на роботу на повний робочий час (про що обов’язково повинно бути зазначено в наказі) та відмовилась від щомісячної допомоги, яка надається жінці на період перебування у відпустці по догляду за дитиною (в разі її отримання, але не путайте з допомогою на народження дитини), то лікарняний лист по догляду за дитиною повинен оплачуватися на загальних підставах.

Сообщение от Ольга Бондаренко
Ответ на 22.07.2016 2:04 пп
CreativeMinds WordPress Plugins CM Answers
WordPress: 56.7MB | MySQL:171 | 2,300sec