Головна > Вопросы и ответы > Зарплата

Зарплата

доброго дня,я вчитель ,маю 2 дітей до 18 років ,працюю у сільській місцевості.Поясніть мені будь ласка якою пільгою і за якої умови я можу скористатися ? дякую
Сообщение от инна
Ответ на 17.09.2015 3:05 пп
0

Відповідно до статті 169.1.2. Податкового Кодексу платники податку, які утримують двох чи більше дітей віком до 18 років, мають право на застосування податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 100 відсоткам суми пільги, визначеної на поточний рік у розрахунку на кожну таку дитину. Законодавством передбачено, що податкова соціальна пільга в 2015 році становить 50 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня поточного року. Навіть, якщо протягом року міняється прожитковий мінімум, розмір соціальної пільги залишається незмінним. Таким чином, на 2015 рок розмір соціальної пільги становить 609,00 грн. База для нарахування прибуткового податку зменшується на суму пільги. В Вашому випадку для визначення податку на доходи фізичних осіб з нарахованої суми заробітної плати потрібно відняти подвоєний розмір соціальної пільги, а саме 1218 грн. (609 грн. * 2).
Право скористатися пільгою мають не всі. Отримати пільгу можуть лише особи, чия заробітна плата не перевищує граничного розміру зарплати, до якої застосовується соціальна пільга (в 2015 році 1710 грн.). Одному з батьків, який виховує двох дітей, розмір граничної заробітної плати встановлюється в сумі 3420 грн. Якщо Вам нараховують більшу суму, то права на пільгу Ви не маєте.
Для того, щоб користуватися цією пільгою, Ви повинні надати до бухгалтерії заяву про її застосування та копії свідоцтв про народження дітей. Пільга почне застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право.

Сообщение от Ольга Бондаренко
Ответ на 17.09.2015 9:38 пп
CreativeMinds WordPress Plugins CM Answers
WordPress: 56.73MB | MySQL:168 | 1,821sec