Головна > Вопросы и ответы > ВІДПУСТКА

ВІДПУСТКА

Доброго дня підскажіть будь-ласка якщо у працівника залишилося іще 10 днів відпустки за 2015 рік чи можна її відбути у 2016 році і за якими ставками рахувати ЄСВ і ПДФО?
Сообщение от Алена
Ответ на 02.03.2016 7:46 дп
0

Доброго дня! Згідно статті 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР відпустка може бути перенесена на інший період. Щорічна відпустка з ініціативи працівника переноситься на інший період у разі порушення роботодавцем терміну письмового повідомлення працівника про час надання відпустки або несвоєчасної виплати заробітної плати працівнику за час щорічної відпустки .
Щорічна відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена в разі:
1) тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку;
2) виконання працівником державних або громадських обов’язків, якщо згідно з законодавством він підлягає звільненню на цей час від основної роботи із збереженням заробітної плати;
3) настання строку відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами;
4) збігу щорічної відпустки з відпусткою у зв’язку з навчанням.
В разі, якщо відпустка була перенесена з ініціативи роботодавця Вам потрібно залучитися письмовою згодою працівника та погодити перенесення термінів відпустки з профспілковим комітетом або іншим представником трудового колективу, якого уповноважено представляти інтереси працівників. Перенос відпустки обов’язково оформити документально, адже за порушення трудового законодавства передбачені чималі штрафи.
Стосовно податків у Вас взагалі не повинно виникати питань. Оскільки відпустка буде надаватися та оплачуватися в цьому році, то й оподаткування потрібно проводити за ставками, які діють на момент надання відпустки: ПДФО -18%, ЄСВ -22%.

Сообщение от Ольга Бондаренко
Ответ на 05.03.2016 9:36 дп
CreativeMinds WordPress Plugins CM Answers
WordPress: 56.71MB | MySQL:173 | 2,047sec